Naujienos

Premjerė: Europai reikalinga jaunimo drąsa, kad paverstume mūsų iššūkius galimybėmis

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino pirmą kartą Vilniuje vykstančio „European Youth Event“ renginio dalyvius – jaunus žmones iš visos Europos, artimiausiomis dienomis dalyvausiančius diskusijose, dirbtuvėse ir debatuose jaunimui aktualiomis temomis ir susipažinsiančius su Lietuva.

Europos Parlamento organizuojamo renginio sveikinimo kalboje Vyriausybės vadovė pažymėjo jaunimo balso svarbą ieškant sprendimų aktualiausiems šių dienų ir ateities iššūkiams.

„Šiandien mūsų žemyne tęsiantis karui ir pasauliui susiduriant su iššūkiais ir neapibrėžtumu, mums reikalinga kiekvieno iš Jūsų energija, entuziazmas ir drąsa įkvėpti naujų jėgų Europai. Svajoti daugiau ir su didesne ambicija bei stipresne empatija paversti šias svajones realybe. Europa išsiskiria ne tik savo giliomis kultūrinėmis ir intelektualinėmis šaknimis, tačiau ir istoriškai išskirtiniu atsparumu iššūkių akivaizdoje, dažnai paverčiant juos vėju savo burėms“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Kaip pridūrė premjerė, labai svarbu motyvuoti ir paskatinti įsitraukimą tų jaunų žmonių, kuriems dalyvavimas svarbiuose politiniuose sprendimų priėmimo procesuose šiandien atrodo nuobodus, primenantis veikiau naštą nei galimybę palikti žymę bendros ateities labui.

„Kurį laiką Europoje ir ne tik joje matome augančią ateities baimę, iš kurios gimsta pasipriešinimas pokyčiams, natūraliam judėjimui pirmyn ir, atitinkamai, augimui bei sėkmei. Tai yra dar viena priežastis, kodėl jaunų žmonių balsas šiandien toks svarbus, kodėl mums reikalinga jūsų drąsa imtis atsakomybės ir paversti iššūkius galimybėmis“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, jog atverti Europos Sąjungos duris Lietuvai reikėjo daug pastangų ir sunkaus darbo, taip pat – ir ne visada patogių, bet reikalingų reformų, tačiau 20-ąsias narystės metines šiandien švenčiame su nuoširdžiu džiaugsmu. Turint šią patirtį Lietuvos balsas ir toliau bus girdimas remiant tuos, kurie tiki bendromis vertybėmis, aktyviai siekia ir nusipelnė prisijungti prie ES šeimos, kaip Ukraina ir Moldova. Tuos, kurie nuo seno pasirinko ateitį Europoje ir savo vyriausybių reikalauja nenužudyti šios svajonės, kaip kad šiandien tai daro Sakartvelo žmonės, kuriems reikalingas palaikymas.

„Tie iš mūsų, kurie prieš 20 metų prisidėjome prie Lietuvos narystės ES tikslo įgyvendinimo, buvome jauni, kupini vilčių ir energijos. Visai kaip jūs šiandien. Žinojome, kad turime misiją, nuo kurios priklauso mūsų valstybės ateitis. O taip pat – ir Europos. Neturiu abejonių, kad jaunieji europiečiai šiandien taip pat turi misiją ir linkiu, kad po 20 metų galėtume švęsti jūsų svajones tapus realybe. Kad tapę mano bendraamžiais ar vyresniais jūs galėtumėte aukštai iškėlę galvas perduoti pokyčių estafetę dar vienai naujajai kartai – ne tik su viltimi, bet ir pasitikėjimu, tokiu pat, kokį jumis šiandien turime mes“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt