Naujienos

Premjerė: didžiuojuosi, kad gimiau ir gyvenu šalyje, kurios žmonės dėl Ukrainos pergalės daro tiek daug

Naujienos

Minint dešimtąsias Rusijos karo ir antrąsias plataus masto karinės invazijos Ukrainoje metines, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ragina išlikti su Ukraina kiekviename žingsnyje į pergalę bei ir toliau prisidėti, kad diena, kai kartu ją švęsime, išauštų kuo greičiau.

Šiandien, vasario 24-ąją, Vyriausybės vadovė sakė kalbą 87-ajame „Pirmadienio mitinge“ ir dalyvavo Ukrainos palaikymo eisenoje iš Katedros aikštės į Lukiškių aikštę. Premjerė pabrėžė, kad Ukraina nenuleidžia širdžių ir nenuleis ginklų – jau dešimt metų jos žmonės kaunasi ne tik už savo šalį ir savo laisvę, bet ir už mus visus. Ukrainiečių ryžto ir kovos dėka Rusijos raketos neskrodžia mūsų dangaus ir negriauna mūsų namų ir gyvenimų.

„Šiandien esame čia, kad Ukrainai, visam pasauliui ir pirmiausia sau patiems pasakytume: mes nepavargsime, remiame ir remsime Ukrainą viskuo, kuo galėsime. Aš didžiuojuosi ir dėkoju, kad man pasisekė gimti ir gyventi šalyje, kurios žmonės dėl Ukrainos daro tiek daug. Daugiau negu gali, galbūt netgi daugiau, nei manė, kad gali. Kiekvieną dieną nepaliaudami raginame ir raginsime savo sąjungininkus, visą pasaulį, kuris save laiko civilizuotu, daryti tą patį“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Prieš dvejus metus Rusija vylėsi, kad demokratinis pasaulis, pritrūkęs valios ir vienybės, paaukos Ukrainą. Šį ryžto ir moralės egzaminą išlaikėme.

„Nė kiek neabejoju, kad Kremlius bandys mus ir toliau, naudodamasis politiniais ciklais, siekdamas, kad kažkur pasaulyje rinkimų pergalė taptų ir Kremliaus pergale. Neabejoju, kad Lietuva niekada nebus ta šalimi. Kad išliksime pavyzdžiu ir sąžinės balsu pasauliui, ragindami remti Ukrainą ne tol, kol reikės, bet tiek, kiek reikės, kad Ukraina nugalėtų, o Rusija – pralaimėtų. Kol kiekvienas Ukrainos vaikas nesugrįš į namus, kol kiekvienas jos ploto kampelis nebus atgautas ir atstatytas, kol karo nusikaltėliai neatsakys už įvykdytus nusikaltimus – kiekvienas atskirai ir visi kartu, įskaitant ir už pirminį agresijos nusikaltimą“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Kaip pridūrė premjerė, vien jėgos kalbą suprantantis agresorius Ukrainoje susidūrė su nenugalima laisvės jėga:

„Labai svarbu, kad visame pasaulyje jis sutiktų vienybės jėgą. Vienybės remti ir palaikyti Ukrainą. Tad išlikime vieningi. Esame ir likime su Ukraina kiekviename jos žingsnyje į pergalę. Ukraina ne tik turi nugalėti – ji gali nugalėti. Ir aš tikrai žinau – ji nugalės.

Слава Україні!“.

Šaltinis: lrv.lt