Naujienos

Premjerė Briuselyje susitiko su NATO Generaliniu sekretoriumi

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė NATO būstinėje Briuselyje susitiko su NATO Generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė aktualiausius kolektyvinės gynybos ir saugumo stiprinimo, paramos Ukrainai ir pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vašingtone klausimus.

„Paramos Ukrainai ir mūsų pačių gynybos ir atsparumo stiprinimas yra tai, ką turime daryti ir toliau, prisimindami dėsnį, jog ryžto stoka tik drąsina ir skatina agresorius kaip Rusija. Jos tęsiamas karas prieš Ukrainą ir nusiteikimas ilgalaikei konfrontacijai su NATO diktuoja būtinybę reikšmingai stiprinti sąjungininkų investicijas į gynybą. Tai yra geriausia įmanoma investicija į taiką, nes agresorius sustoja tik matydamas pasirengimą ir valią priešintis“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Premjerė pridūrė, jog Rusijai tęsiant hibridinę agresiją prieš Ukrainą remiančias šalis, imantis vis įžūlesnių kinetinių atakų planavimo ir vykdymo, reikalingas visų sąjungininkų budrumas ir tarpusavio veiksmų koordinacija.

Aptariant būsimą NATO vadovų susitikimą Vašingtone, I. Šimonytė pažymėjo būtinybę siekti kuo greitesnio regioninių gynybos planų įgyvendinamumo pagal visus kriterijus. Aljanso prioritetu turi būti ir gynybos pajėgumų stiprinimas, 2 proc. nuo BVP laikant „grindimis“ – atsispirdami nuo jų turime ir galime siekti daugiau, sustiprindami transatlantinį saugumą, sakė Vyriausybės vadovė, o didesnės investicijos į gynybą kartu leistų ir spartesnę paramą Ukrainai.

Lietuva ir toliau išliks aktyvi pilnavertės Ukrainos narystės NATO rėmėja, sakė premjerė, ir Vašingtono viršūnių susitikimas suteikia progą priartinti Ukrainą prie Aljanso, pasiunčiant svarbų signalą tiek besiginančiai šaliai, tiek agresorei.

Šaltinis: lrv.lt