Naujienos

Premjerė atidarė Lietuvos-Japonijos aukštųjų technologijų verslo renginį, susitiko su Japonijos verslo federacija bei dalyvavo abiejų šalių maisto verslo forume

Naujienos

Data

2022 10 26

Įvertinimas

Japonijoje oficialiu vizitu viešinti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį atidarė Lietuvos ir Japonijos aukštųjų technologijų verslo renginį, kuriame sakydama kalbą pažymėjo sėkmingos verslo partnerystės, papildančios stiprėjančius Lietuvos-Japonijos dvišalius santykius, potencialą. Taip pat Ministrė Pirmininkė trečiadienį dalyvavo Lietuvos-Japonijos maisto verslo forume ir susitiko su didžiausia Japonijos verslo federacija Keidanren. 

„Lietuva yra atvira ir pasirengusi padaryti visa būtina, kad Lietuvos ir Japonijos ekonominis bendradarbiavimas būtų sėkmingas“, – savo kalboje aukštųjų technologijų verslo renginio atidaryme sakė premjerė I. Šimonytė. 

I. Šimonytė pažymėjo, kad Lietuvą ir Japoniją jungia demokratijos ir teisės viršenybės, rinkos ekonomikos ir sąžiningos konkurencijos vertybes, o šios bendrystės sukuria didesnį pasitikėjimą ir atveria didelį potencialą abiejų šalių verslo bendruomenių ryšiams.

Renginyje, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Japonijos aukštųjų technologijų įmonių atstovai, premjerė išskyrė perspektyvas gilesniam bendradarbiavimui lazerių, gyvybės mokslų, inžinerijos, robotikos, dirbtinio intelekto ir kosmoso technologijų srityse.

Trečiadienį premjerės I. Šimonytės atidarytame Lietuvos-Japonijos maisto verslo forume jo dalyviai turėjo galimybę aptarti šalių partnerystę ir prekybą maisto pramonės ir žemės ūkio produktų srityse, orientuojantis į aukštos kokybės, ekologiškus ir inovatyvius maisto produktus. 

Forumo atidarymo kalboje premjerė pasidžiaugė, jog lietuviški produktai dėka savo aukštos kokybės atranda kelią į Japonijos rinką ir pelno vis didesnį vartotojų pasitikėjimą, pabrėžė, jog ir Lietuva, puoselėjanti saugią ir verslui palankią aplinką, yra pasirengusi glaudesnei bendradarbystei bei gali tapti vartais į ES rinką Japonijos verslams. 

„Šiandien esame geopolitinėje realybėje, dėl kurios pasaulyje nukenčia visi, taip pat ir maisto sektorius. Dar neseniai buvo sunku įsivaizduoti, kad Rusija sąmoningai naikins Ukrainos žemės ūkį ir pavers maistą ginklu, kad autokratiniai režimai dar vienu ginklu pavers energijos išteklius ar trikdys tiekimo grandines, jog galėtų šantažuoti demokratines šalis. Tačiau šiuo iššūkių laikotarpiu demokratinės šalys iš naujo atranda save kaip bendruomenę, atranda tarpusavio verslo ryšių ir pasikliovimo rinkomis, saugomomis įstatymo viršenybės, naudas“, – kalboje forumo atidaryme sakė premjerė I. Šimonytė. 

Susitikime su Japonijos verslo federacija (Keidanren) aptarti Lietuvos ir Japonijos ekonominiai ryšiai ir jų plėtra, investicijų Lietuvoje galimybės. Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pažymėjo, jog tikslą diversifikuoti Lietuvos eksporto rinkas iškėlusi Vyriausybė mato Japoniją kaip ypač reikšmingą partnerę Azijos-Ramiojo vandenyno regione. 

Premjerė pakvietė Kaidanren vadovybę su vizitu apsilankyti Lietuvoje.

Šaltinis: lrv.lt