Naujienos

Premjerė aptarė ES saugumo ir gynybos pramonės stiprinimą su eurokomisaru Thierry Bretonu

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose susitiko su už vidaus rinką atsakingu Europos Komisijos nariu Thierry Bretonu, su kuriuo aptarė ES gynybos pramonės stiprinimą ir rengiamos Europos gynybos pramonės strategijos prioritetus, tolesnės paramos Ukrainai svarbą. 

„Per pastaruosius metus dramatiškai pasikeitusi realybė šalia mūsų sienų diktuoja būtinybę labai reikšmingai stiprinti ES šalių gynybos pramonę, todėl Europos Komisijos iniciatyvos šioje srityje yra ypatingai svarbios ir sveikintinos. Kad ES, sukurta kaip fenomenalus taikos projektas, tokiu pat išliktų, turime investuoti į savo saugumą ir kartu padėti Ukrainai laimėti, neatidėliojant suteikdami jai gyvybiškai reikalingą karinę pagalbą“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Kaip susitikime pažymėjo premjerė, neturime pasiduoti naivumui, jog greitu metu grįšime į praeities laikus – Europai ir Vakarams atvirai priešiškos Rusijos karinė grėsmė išliks.

Premjerė akcentavo, kad 2024-ieji bus kritiniai metai Ukrainai ginantis nuo Rusijos agresijos, todėl reikia dvigubinti Europos šalių pastangas spartinant ir didinant karinę paramą Ukrainai.

Lietuvos nuomone, rengiama Europos gynybos ir pramonės strategija turi prisidėti prie pasiruošimo greitai reaguoti į  įvairaus pobūdžio krizes, įskaitant ir karinėmis priemonėmis, pridūrė premjerė. Strategija turi vesti į ilgalaikį strategiškai būtinų gynybos pajėgumų kūrimą, gamybą bei pakankamas atsargas ir leisti spartinti ir didinti karinės paramos Ukrainai tiekimą.

Šios strategijos kontekste ES šalių narių išlaidos gynybai išlieka ypač aktualios. Nedviprasmiškai įsipareigodamos didinti šias išlaidas ir pasiekti bent 2% BVP, ES šalys narės kartu siųstų ir teigiamą signalą Europos gynybos pramonei, turinčiai didelį neišnaudotą potencialą sustiprinti mūsų visų saugumą, parėžė Vyriausybės vadovė.

Lietuvai taip pat svarbu, kad mažo ir vidutinio dydžio įmonės vaidintų svarų vaidmenį, joms kuriant palankias sąlygas įsilieti į ES tiekimo grandines, pridūrė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė akcentavo, jog parama savo laisvę ginančiai ir Europą nuo tolesnės agresijos ekspansijos saugančiai Ukrainai turi išlikti ES prioritetu. Europos gynybos pramonės stiprinimas prisidėtų ne tik prie didesnio Bendrijos saugumo, bet ir Ukrainos įgalinimo efektyviau atremti Rusijos agresiją.

Šaltinis: lrv.lt