Naujienos

Prasidėjo Vyriausybės kanceliarijos organizuojamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“

Naujienos

Data

2023 08 21

Įvertinimas

Pirmadienį į Vyriausybės kanceliarijos rūmus atvyko 30 moksleivių iš visos Lietuvos – visi šie smalsūs ir aktyvūs mokiniai ar būsimieji studentai buvo pakviesti dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Projektas, jau 15-ąjį kartą organizuojamas Vyriausybės kanceliarijos, vyks Vilniuje rugpjūčio 21–25 d. Projekto dalyviai buvo atrinkti iš beveik 90 norinčiųjų.

Būsimų dalyvių prašyta pateikti savo viziją, kaip jie spręstų jiems svarbią visuomeninę problemą, o sėkmingiausiai pateiktų idėjų autoriai pakviesti dalyvauti projekte. Dalyviai pristatė įvairias idėjas – nuo viešojo transporto atnaujinimo, jaunimą įtraukiančių veiklų iki verslo pritraukimo į regionus ir žiniasklaidos etikos užtikrinimo. Į projektą patekę dalyviai atvyko ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių), bet ir iš Alytaus, Garliavos, Kėdainių, Kelmės, Kretingos, Kuršėnų, Marijampolės, Mažeikių, Radviliškio, Riešės, Šilalės, Tauragės ir Utenos.

Visą savaitę moksleiviai turės galimybę lankytis įvairiose valstybinėse institucijose, iš arti susipažinti su institucijų darbuotojų bei politikų darbu. Savaitės praktiką moksleiviai atliks jiems paskirtoje vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje, dalis projekto veiklų bus vykdomos bendrai, dalyvaujant visiems projekto dalyviams.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pasveikino projekto dalyvius atidarymo renginyje.

„Tikiu, kad šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ skatins mąstyti ir matyti Lietuvą kaip veržlią, kuriančią, drąsią ir atvirą šalį, nuolat besikeičiančiame pasaulyje atrandančią naujų galimybių stiprėti ir kartu branginančią tai, kas mums savita. Galiausiai ateities Lietuva bus tokia, kokie būsite Jūs. Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jau 15-us metus iš eilės suburia vis naują kartą smalsių ir pilietiškų jaunų žmonių, kasmet leisdamas nesuabejoti, kad toji ateitis laukia šviesi. Linkiu projekto dalyviams atradimų, naujų žinių ir patyrimų kupinos savaitės“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė taip pat vėliau asmeniškai susitiks su moksleiviais, atliekančiais praktiką Vyriausybės kanceliarijoje.  

Šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ padės plačiau pažvelgti į Lietuvos valstybės prioritetus ir jos tapatybę – moksleiviai bus kviečiami kelti klausimą „Kas mes esame pasaulyje?“ ir turės galimybę padiskutuoti su mokslininkais, visuomenės veikėjais, menininkais, istorikais, ekonomistais ir kitų sričių specialistais. Lietuva rodo ryškią lyderystę tarptautinėje erdvėje ginant demokratines vertybes ir siekiant laimėjimų mokslo, kultūros ir inovacijų srityse, todėl tampa svarbu sugebėti pasakoti apie save ir suprasti, ką norime perduoti pasauliui. Temos, sudarančios komunikacijos apie Lietuvą pagrindą užsienyje, apibrėžtos Lietuvos pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategijoje. Taigi, šių metų projekto tema skirta atrasti, kuriose srityse Lietuvos valstybinės įstaigos galėtų prisidėti prie sklaidos apie Lietuvą užsienyje.  

Projekto programa sudaryta atsižvelgiant į šių metų temą. Šią savaitę moksleiviai susitiks su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, Seime dalyvaus pokalbyje su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, susitiks su Lietuvos lazerių asociacijos atstovais, virusologu Gyčiu Dudu, kino režisieriais Karoliu Kaupiniu ir Marija Kavtaradze, kitais visuomenės veikėjais. Kiekviena ministerija moksleiviams taip pat organizuoja susitikimus su ministrais ir jų patarėjais, viceministrais, vizitus ir pokalbius ministerijoms atskaitingose institucijose. Dalis moksleivių vyks į Ignalinos atominę elektrinę, kiti susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu ir Lietuvoje dislokuotais JAV kariais bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovais. Dar dalies moksleivių laukia apsilankymas televizijos bokšte, alpakų ūkyje, žirgyne bei daugelyje kitų vietų.

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Šiemet parnerių gretas papildė Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“, Akcinė draudimo bendrovė „Gjensidige“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, „Corner Hotel“, klubas ir baras „Kablys“, Viešoji įstaiga MO muziejus ir Viešoji įstaiga „GO Vilnius“.

Projektą ir dalyvių veiklas galite sekti Facebook ir Instagram paskyrose arba ieškoti #MIV2023.

Šaltinis: lrv.lt