Naujienos

Pradedame laisvės šventę: Vyriausybės rūmuose paminėta Kovo 11-oji

Naujienos

Šiandien Vyriausybės rūmuose susirinkę moksleiviai paminėjo artėjančią Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną klausydamiesi istorijos mokytojo Tomo Vaitkūno pamokos apie Kovo 11-ąją ir savo žinias tikrindami interaktyviame žinių patikrinime.

„Tai jau 34-asis pavasaris, kai galime švęsti laisvę. Kas galėjo pagalvoti, kad per tokį trumpą laikotarpį mūsų valstybė pasieks tiek daug? Šiais metais švenčiame narystės ES ir NATO dvidešimtmetį – tai vienas svarbiausių Lietuvos pasiekimų. Ir jei kas prieš 10 ar 15 metų būtų pasakęs, kad Lietuva bus tarp 20-ies laimingiausių šalių pasaulyje, būtų buvę sunku tuo patikėti. Tad kviečiu švęsti, pažinti, mylėti laisvę, džiaugtis, žaisti ja, taip pat – būti atsakingiems už savo laisvę, nebijoti jos ir nė akimirkai ja nesuabejoti. Nes tai – svarbiausia ir brangiausia, ką turime“, – sakė renginį pradėjęs Vyriausybės komunikacijos departamento direktorius Marius Gurskas.

T. Vaitkūnas susirinkusiems 5–8 klasių moksleiviams priminė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos priešistorę, įvykius, dėl kurių iškilo poreikis atkurti šalies laisvę, pasakojo apie užsienio lietuvių indėlį į valstybės atkūrimo procesą. „Nors Lietuvos nepriklausomybė buvo sunaikinta, lietuviai liko gyventi laisvame pasaulyje – Lietuvos laisvės mintis neužgeso“, – kalbėjo mokytojas. Jis taip pat priminė ne tik tokias istorines asmenybes kaip Darių ir Girėną, bet ir irklais Atlantą įveikusį Aurimą Valujavičių bei šiandien mūsų turimos laisvės teikiamas galimybes. „Esame ta karta, kuri turi laisvę ir ja džiaugiasi. Šiandien galime daryti savo žygdarbius“, – sakė jis.

Kovo 11-osios ir kitų valstybinių švenčių, atmintinų dienų progomis Vyriausybės rūmuose vykusių pamokų įrašus galima rasti Vyriausybės Youtube paskyroje.

Šaltinis: lrv.lt