Naujienos

Pirmasis Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko vizitas į Armėniją: premjerė lankosi Jerevane

Naujienos

Data

2023 10 18

Įvertinimas

Spalio 18–20 dienomis Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė lankysis Armėnijoje. Tai pirmasis istorijoje Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko vizitas į Armėniją. Premjerė susitiks su šalies prezidentu Vahagnu Chačaturianu, premjeru Nikolu Pašinianu, dalyvaus kituose susitikimuose.

Premjerės darbo vizitu siekiama išreikšti Lietuvos paramą demokratinei Armėnijai, susiduriančiai su saugumo ir humanitariniais iššūkiais bei siekiančiai glaudesnio bendradarbiavimo su Vakarų šalimis, taip pat – dialogui siekiant normalizacijos bei tvarios ir ilgalaikės taikos Pietų Kaukaze. Su Armėnijos vadovais Premjerė aptars saugumo situaciją regione ir pasaulyje, humanitarinę padėtį į šalį pasitraukus daugiau nei 100 tūkst. etninių armėnų iš Kalnų Karabacho, galimybes stiprinti dvišalį Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimą bei Armėnijos ir Europos Sąjungos (ES) santykius. Vizito metu vyksiančiuose susitikimuose taip pat bus akcentuojamas Lietuvos pasirengimas tęsti ir plėsti pagalbą Armėnijai įgyvendinant demokratines reformas bei ES-Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą (CEPA).

Susitikimai su prezidentu Vahagnu Chačaturianu ir premjeru Nikolu Pašinianu numatomi spalio 19 d. Penktadienį (spalio 20 d.) Premjerė lankysis šiemet įsteigtos ES civilinės misijos Armėnijoje (EUMA) būstinėje Jeghegnadzore susitiks su misijos vadovu.

Detalesnė vizito programa bus pateikta premjerės darbotvarkėje.

Šaltinis: lrv.lt