Naujienos

Pirmajame darbo grupės posėdyje aptarti pasiūlymai ir idėjos M. K. Čiurlionio paveldo įprasminimui ir aktualizavimui

Naujienos

Vyriausybės rūmuose vykusiame pirmajame tarpinstitucinės darbo grupės posėdyje buvo aptarti M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo, aktualizavimo, pristatymo ir sklaidos koordinavimo pasiūlymai bei idėjos.

Darbo grupė susirinko po pirmojo M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo, ir sklaidos komisijos (toliau – Komisija) posėdžio, kuris vyko gruodžio 1 dieną.

Darbo grupės posėdyje buvo pristatyta Komisijos veikla ir gruodžio 1 d. išsakytos idėjos bei vizijos, Komisijos narių matomos M. K. Čiurlionio metų minėjimo ašys ir vektoriai. Taip pat svarstytas M. K. Čiurlionio metų minėjimo tvarumo ir tęstinumo poreikis, aptartas darbo grupės veikimo principas bei veiklos kelrodžiai. Pradėti svarstyti ir minėjimo darbai, kurie turi būti atlikti 2024 metais, taip pat pristatyti tęstiniai 2026 – 2027 metų projektai.

Pirmojo posėdžio metu buvo išgryninti keli poreikiai, kurie turi būti atliepti artimiausiu metu. Vienas jų – tariantis dėl M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos sklaidos užsienyje kultūrinės diplomatijos laukui pasiūlyti meniu, t. y. parengti sąrašą veiklų / renginių idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti užsienyje. Kalbant apie menininko metų minėjimą už Lietuvos ribų posėdyje pradėti svarstyti veiklos ir renginiai, kurie galėtų tapti matomi visame pasaulyje. Be to, aptartas funkcionalaus M. K. Čiurlionio metų įvykių žemėlapio poreikis ir išsakyta vizija kuriant minėjimo metų priemones nepamiršti įvairių amžiaus grupių mūsų piliečių bei atliepti žmonių su negalia poreikius.

Šaltinis: lrv.lt