Naujienos

Paskelbtas tarptautinis konkursas Baltijos šalių paviljonui parodoje „EXPO 2025 Osaka“

Naujienos

Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (LIAA), paskelbė dizaino konkursą dėl bendro Baltijos (Latvijos ir Lietuvos) paviljono statybos tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“, kuri vyks nuo 2025 m. balandžio 13 d. iki spalio 13 d. Osakoje, Kansai regione, Japonijoje. Bendra parodos tema – „Ateities visuomenės kūrimas mūsų gyvenimui“.

Parodoje dalyvaus 160 šalių, 9 tarptautinės organizacijos, tikimasi sulaukti daugiau nei 28 milijonų lankytojų. Ši paroda bus puiki galimybė pristatyti Lietuvą ir Baltijos regioną kaip patrauklią prekybos, investicijų ir turizmo vietą.

Baltijos šalių paviljonas sieks supažindinti tiek Japonijos, tiek ir tarptautinius lankytojus su Latvija ir Lietuva kaip unikaliu regionu. Bendrą šalių pristatymą turės ir Šiaurės šalys – Švedija, Norvegija, Suomija, Danija ir Islandija formuos bendrą Šiaurės šalių paviljoną „EXPO 2025 Osaka“ parodoje.

„Baltijos šalių paviljone norime parodyti mūsų regiono unikalumą, pristatyti Lietuvą kaip atvirą šalį, kurioje gimsta pasauliui svarbūs sprendimai, keičiantys ne tik mūsų pačių, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus, todėl laukiame kūrybinių idėjų, padedančių tai atskleisti“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Vykstant tarptautinei parodai, numatyta ir Lietuvos nacionalinė diena, kuri vyks liepos 6 d., tai pat ir bendras Lietuvos ir Latvijos projektas „Baltijos šalių vienybės diena“ rugpjūčio 23 d. Šalies verslo ir viešojo sektoriaus institucijos turės galimybę stiprinti bendradarbiavimą su potencialiais Japonijos partneriais, dalyvauti specialiuose renginiuose ir  tematinės savaitėse, pristatant Lietuvos pasiekimus bei sprendimus kuriant darnią, tvarią ateities visuomenę. 

Baltijos šalių paviljonas bus įrengtas parodos organizatorių pastatytame 300 kvadratinių metrų pastate, šalia kurio bus įrengtas ir Europos Sąjungos paviljonas.

Paraiškos Baltijos šalių paviljono dizainui ir paviljono įgyvendinimui priimamos iki birželio 17 d.

Nuoroda į Elektroninės viešųjų pirkimų sistemos (EPS) svetainę, kurioje galima rasti konkurso sąlygas: „EXPO Osaka 2025 Konkursas“.

Nuo 1851 metų pirmosios Pasaulio parodos Londone, toks valstybių prisistatymo formatas suteikia  šalims galimybę keistis idėjomis, pristatyti savo laimėjimus, užmegzti ir plėtoti kultūrinius bei verslo santykius.

Šaltinis: lrv.lt