Naujienos

NKVC stiprina bendradarbiavimą su Ukraina krizių valdymo srityje

Naujienos

Vasario 22 d. Vyriausybės kanceliarijos Nacionaliniame krizių valdymo centre (NKVC) lankėsi Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovų ir ES Patariamosios misijos Ukrainoje delegacija.

„Lietuva ir Ukraina turi panašų grėsmių paveikslą, todėl krizių valdymo srityje turime, ko vieni iš kitų pasimokyti. Artėjant dviejų metų atviros, plataus masto Rusijos agresijos prieš Ukrainą metinėms, svarbu apsikeisti mūsų išmoktomis pamokomis, gerosiomis praktikomis ir įžvalgomis krizių valdymo srityje. Kritiškai svarbu, kad šis praktinis bendradarbiavimas tęsis ir ateityje“, – teigė NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas.

NKVC atstovai Ukrainos delegacijai pristatė Lietuvos krizių prevencijos ir valdymo modelį. Be to, pasidalinta įdirbiu krizių komunikacijos ir kovos su dezinformacija srityje bei pristatytos šių sričių technologinės galimybės Lietuvoje.

Taip pat su svečiais aptarta NKVC 24/7 principu veikiančio, informaciją apie grėsmes sisteminančio ir indikuojančio Situacijų centro veikla bei identifikuotos pamokos. Ukrainos kolegos pasidalino savo patirtimi šioje srityje. Po to surengtose bendrose stalo pratybose Lietuvos ir Ukrainos atstovai aptarė galimus grėsmių scenarijus bei Situacijų centrų sąveiką. Diskusijų metu aptarti tarp Lietuvos ir Ukrainos krizių valdymo atstovų veikiančios „karštosios linijos“ praktiniai aspektai. Šis formatas naudojamas operatyviai dalintis praktine informacija ir vertinimais krizių valdymo srityje.

Nuspręsta stiprinti Lietuvos ir Ukrainos praktinį bendradarbiavimą krizių valdymo srityje.

Šaltinis: lrv.lt