Naujienos

NKVC palaiko ryšį su Izraelyje ir Palestinoje esančiais Lietuvos piliečiais, tęsiami darbai organizuojant jų grįžimą į Lietuvą

Naujienos

Data

2023 10 09

Įvertinimas

Nacionalinis krizių valdymo centras tęsia aktyvius veiksmus siekiant kuo spartesnio Lietuvos piliečių sugrąžinimo iš Izraelio, kuriame šiuo metu paskelbta karo padėtis.

Dalis Izraelyje buvusių Lietuvos piliečių jau grįžo į Lietuvą, šiuo metu toliau ieškoma galimybių sugrąžinti į šalį grupę piligrimų, esančių Palestinos teritorijoje. Iš viso šioje grupėje – 41 Lietuvos pilietis.

NKVC ir Užsienio reikalų ministerija palaiko ryšį su šia grupe bei koordinuoja veiksmus, jog Palestinos teritorijoje esantys asmenys galėtų kuo greičiau kirsti patikros punktus ir iš Izraelio būtų sugrąžinti į Lietuvą. Lygiagrečiai šiuo metu organizuojami keli galimi jų grįžimo būdai, pasitelkiant užsakomąjį skrydį arba karinę aviaciją.

Lietuvos piliečiams rekomenduojama labai atsakingai įvertinti būtinybę šiuo metu keliauti į Izraelį (ir Palestiną), nuolat sekti aktualią informaciją ir išlikti budriems.

NKVC ir Užsienio reikalų ministerija ragina visus Lietuvos piliečius Izraelyje ir Palestinos teritorijoje, kuriems reikalinga pagalba, kreiptis nurodytais kontaktais: Lietuvos ambasada Izraelio Valstybėje tel. +972 3 6958 685 ar el. pašto adresais [email protected][email protected] arba LR Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected].

Šaltinis: lrv.lt