Naujienos

Nepriklausomybės dieną mininčioje Islandijoje Premjerė susitiko su šalies Ministru Pirmininku – aptarti šalių ryšiai, saugumas ir parama Ukrainai

Naujienos

Islandijai minint 80-ąsias Nepriklausomybės metines, Reikjavike darbo vizitą baigusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Islandijos Ministru Pirmininku Bjarni Benediktssonu, Lietuvoje investuojančių įmonių atsovais bei dalyvavo iškilmingame Islandijos nacionalinės dienos minėjime.

Premjerų susitikime aptarti dvišaliai santykiai, saugumo padėtis Europoje, parama nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai.

„Pirmoji atkurtą Lietuvos nepriklausomybę pripažinusi Islandija užima ypatingą vietą lietuvių širdyse. Šis drąsus žingsnis, paskatinęs juo sekti ir kitas valstybes, buvo labai svarbus anuomet ir tebėra laisvų tautų solidarumo pavyzdžiu šiandien, kai savo kovoje už laisvę grumiasi Ukraina“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Lietuvos ir Islandijos dvišaliai santykiai – paremti vertybine bendryste, tvirtu NATO sąjungininkų ryšiu ir saugios, taikios ir klestinčios Europos siekiu, sakė premjerė, pažymėdama ir išnaudotiną ekonominio bendradarbiavimo tarp šalių potencialą.

Aptariant Rusijos tęsiamą karinę agresiją prieš Ukrainą, susitikime pabrėžta, jog Rusija – grėsmė Europos saugumui, kuri išliks, Ukrainai nepasiekus pergalės.

Taikos siekis neturi tapti nuolaidžiavimu Rusijai, nes agresorės sąlygomis pasiekta taika nebus tvari, o tik reikš pertrauką iki kito Rusijos agresijos akto, sakė premjerė.

Ministrė Pirmininkė pažymėjo, jog į karinius poreikius orientuota Rusijos ekonomika ir agresyvėjantis jos elgesys įpareigoja stiprinti NATO šalių gynybinius pajėgumus, puoselėti tarpusavio bendradarbiavimą ir išsaugoti nuolatinį budrumą.

Rusija deda aktyvias pastangas, ypač Globalių pietų šalyse, mėgindama įtikinti, jog nėra agresorė ir šio karo kaltininkė, kalbėjo premjerė, tačiau Lietuvos ir kitų kaimyninių šalių tiesioginė patirtis primena – Rusija ne tik buvo, tačiau ir išliko imperine valstybe.

Vizitą Reikjavike baigusi Ministrė Pirmininkė pirmadienį taip pat aptarė šalių ekonominius ryšius ir sąlygas verslui su Lietuvoje investuojančių Islandijos įmonių vadovais bei davė interviu šalies žiniasklaidai.

Šaltinis: lrv.lt