Naujienos

Naująjį traukinio maršrutą Vilnius-Ryga išbandžiusi Ministrė Pirmininkė susitiko su Latvijos Vyriausybės vadove

Naujienos

Ankstyvą trečiadienio rytą iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko pirmasis naujojo maršruto Vilnius-Ryga traukinys. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu pristatė naują geležinkelių jungtį, o Latvijos sostinėje Vyriausybės vadovė susitiko su šalies Ministre Pirmininke Evika Silina.

Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių vadovės aptarė regioninio saugumo klausimus, paramą nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai, regioninių infrastruktūros projektų įgyvendinimo eigą.

Suprasdama, kad neatremta Rusijos agresija Ukrainoje pasireikš naujais jos proveržiais Europoje ar kituose žemynuose, Lietuva ir toliau teiks paramą ir ragins partnerius ją spartinti – ypač karinę paramą, pažymėjo premjerė I. Šimonytė

Aktyvių ir ilgalaikių Ukrainos rėmėjų kaip Lietuva ir Latvija vaidmuo ypač svarbus, kad nebūtų leista įsigalėti nuovargiui tiek remiant ukrainiečius, tiek siekiant Rusijos atsakomybės už nusikaltimus, o taip pat – tarptautinių sankcijų griežtinimo šaliai agresorei ir bendrininkaujančiam Baltarusijos režimui.

Rygoje taip pat aptarti bendri infrastruktūros projektai – Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais bei „Rail Baltica“ įgyvendinimo eiga.

Premjerės I. Šimonytė ir E. Silina pažymėjo nacionalinių elektros perdavimo sistemų operatorių tolimesnę aktyvaus bendradarbiavimo svarbą, jog sinchronizacija būtų sėkmingai įgyvendinta sutarta data – 2025 m. vasarį.

Aptariant „Rail Baltica“ akcentuota, jog tai – ne tik transporto jungtis tarp trijų Baltijos valstybių, bet ir kariniam mobilumui ypatingai aktuali geležinkelio linija, kurios savalaikis įgyvendinimas prisidėtų prie regioninio saugumo sustiprinimo.

Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių vadovės naująjį Vilnių ir Rygą sujungiantį geležinkelių maršrutą išskyrė kaip sėkmingo šalių bendradarbiavimo pavyzdį, kurio nauda bus juntama abiejų šalių gyventojams.

Nuo šiandien LTG grupės keleivių vežimo bendrovės traukiniai kasdien kursuos tiesioginiu maršrutu Vilnius–Kaišiadorys–Šiauliai–Joniškis–Jelgava–Ryga.

 „LTG Link“ traukinys iš Vilniaus pasieks Rygą per maždaug 4 val. 15 min. Kelionės į Rygą bus patogios visiems keleiviams, tarp jų – ir individualių poreikių turintiems asmenims.

Šaltinis: lrv.lt