Naujienos

Nacionalinės dienos proga Ministrė Pirmininkė sveikina Liuksemburgą

Naujienos

Data

2023 06 23

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Nacionalinę dieną birželio 23-ąją švenčiantį Liuksemburgą, linkėdama šaliai ir jos žmonėms klestėjimo ir gerovės. 

Šia proga sveikinimo laiške Liuksemburgo Ministrui Pirmininkui Xavierui Betteliui Lietuvos Vyriausybės vadovė padėkojo už vertingą Liuksemburgo indėlį į NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje, kuris rodo tvirtą šalies ir aljanso įsipareigojimą ginti NATO teritoriją. 

„Taip pat esama daugybės klausimų europinėje ir NATO darbotvarkėse, kuriuos mes, kaip bendramintės valstybės ir sąjungininkės, turime spręsti drauge: NATO priešakinės gynybos ir atgrasymo stiprinimas, Ukrainos narystė NATO, Ukrainos, Moldovos ir Vakarų Balkanų europinė integracija, visos Europos saugumo ir gerovės stiprinimas“, – sakoma premjerės laiške. 

I. Šimonytė pažymėjo, kad Liuksemburgo parama Ukrainai ir jos žmonėms yra itin vertinama ir labai svarbu šią paramą stiprinti, tuo pačiu tęsiant spaudimą agresorės Rusijos ir sąjungininkės Baltarusijos režimą stipriausiomis įmanomomis sankcijomis bei siekti tarptautinės atsakomybės už prieš Ukrainą įvykdytą agresijos nusikaltimą. 

Šaltinis: lrv.lt