Naujienos

Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei drauge su Latvijos, Estijos ir Lenkijos Vyriausybių vadovais skirtas CEPA apdovanojimas 

Naujienos

Data

2022 09 23

Įvertinimas

Europos politikos analizės centras (CEPA) paskelbė kasmetinio Transatlantinės lyderystės apdovanojimo laureatus – šiemet jis teikiamas Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei, Latvijos premjerui Krišjaniui Kariniui, Estijos premjerei Kajai Kallas ir Lenkijos premjerui Mateuszui Morawieckiui. 

Apdovanojimas keturių šalių Vyriausybių vadovams skiriamas už tvirtą paramą Ukrainai ir išskirtinį indėlį stiprinant transatlantinę partnerystę. 

„Remti Ukrainą ir jai padėti yra mūsų pareiga, nes tik pasmerkimas nesustabdys Putino nusikaltimų, o vienybė – patikimiausias ginklas prieš Kremliaus režimą. Esu dėkinga už šį apdovanojimą“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Oficialus apdovanojimo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos Ministrams Pirmininkams teikimas numatomas CEPA forumo, vyksiančio rugsėjo 27-29 dienomis, metu. 

Ankstesniais metais CEPA Transatlantinės lyderystės apdovanojimą yra gavę NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (2021 m.) – už indėlį stiprinant transatlantinį saugumą, o taip pat Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriai Robas Portmanas ir Chrisas Murphy (2020 m.) – už pastangas atremiant priešišką Rusijos veikimą. 

Šaltinis: lrv.lt