Naujienos

Ministrė Pirmininkė sveikina 103-ąsias įkūrimo metines mininčią Šaulių sąjungą

Naujienos

Data

2022 06 27

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė sveikina birželio 27-ąją įkūrimo sukaktį mininčią Šaulių sąjungą ir visus jos narius – visuomeninė organizacija pradėjo veikti 1919 m. 

„Minime 103-ąsias Šaulių sąjungos įkūrimo metines. Kilnus siekis ginti ir saugoti jauną Lietuvos valstybę anuomet suvienijo daugybę patriotiškai nusiteikusių žmonių, todėl ši visuomeninė organizacija tapo galingu Lietuvos kariuomenės talkininku, patikima pagalba kuriant ir stiprinant valstybę.   

Atkurtos Nepriklausomybės istorija liudija, jog Šaulių sąjunga tęsia garbingas tradicijas, į tvirtą Tėvynės gynėjų kumštį telkdama šalies likimui neabejingus ir laisvės idealams ištikimus piliečius. 

Dabar vėl giliai prasmingai skamba pirmasis Šaulių sąjungos priesakas: „Gink Lietuvos nepriklausomybę ir lietuvišką žemę“. Pastaraisiais metais šauliai savo patriotiškumą ne kartą įrodė padėdami valstybei įveikti pandemijos iššūkius, neteisėtos migracijos srautus, pagelbėdami Ukrainos žmonėms – tiek ginantiems savo šalį tėvynėje, tiek radusiems saugų prieglobstį čia, Lietuvoje. Šaulių sąjunga – ne tik apie krašto gynybą, bet ir ryšius tarp žmonių, pilietinę atsakomybę, pasitikėjimą vienas kitu, vertingus ir asmenybę ugdančius įgūdžius. Todėl auganti Šaulių sąjunga – tai ir auganti, stiprėjanti Lietuva“, – sveikinime sakė premjerė Ingrida Šimonytė. 

Šiuo metu Šaulių sąjungai priklauso apie 11 tūkst. narių.

Šaltinis: lrv.lt