Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Palestinos Ministru Pirmininku Mohammadu Shtayyeh

Naujienos

Data

2023 06 13

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį susitiko su Palestinos Ministru Pirmininku Mohammadu Shtayyeh. Susitikime aptarta saugumo situacija regione ir pasaulyje, dvišaliai santykiai, platesnio ekonominio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Palestinos galimybės.

„Džiaugiamės bendrais projektais, kurie neapsiriboja ryšių skatinimu tradicinėse ekonomikos šakose, bet ir padeda išpildyti skaitmenizacijos, IT sektoriaus potencialą. Tačiau gerovės kūrimas bet kuria forma nėra įmanomas be saugumo ir taikos. Rusijos karas prieš Ukrainą išjudino pokyčius globalioje saugumo architektūroje, jo padariniai kelia pavojų ne tik Europai, bet ir Artimiesiems Rytams ir pasauliui“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Susitikime aptartas Rusijos karo prieš Ukrainą poveikis regioniniam ir globaliam saugumui, ekonomikai ir maisto saugai.

I. Šimonytė ir A. Shtayyeh aptarė Lietuvos patirčių perdavimo skaitmenizacijos, finansinių technologijų, atliekų rūšiavimo ir užstato sistemos įgyvendinimo srityse, verslo partnerysčių, studijų mainų programų perspektyvas.

Susitikime aptartas Artimųjų Rytų taikos procesas ir dviejų valstybių sprendimas kaip vienintelis būdas tvariai taikai tarp Izraelio ir Palestinos pasiekti.

Šaltinis: lrv.lt