Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu

Naujienos

Data

2023 06 27

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė pasirengimą liepą Vilniuje įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, aljanso gynybos ir atgrasymo stiprinimo prioritetus ir saugumo situaciją regione.

„Gynybos ir atgrasymo stiprinimas išlieka ne mažesnės svarbos nei prieš metus, kai Madrido viršūnių susitikime sutarėme dėl reikšmingų žingsnių šia kryptimi. Be to, mūsų sprendimų dėl Ukrainos ateities narystės NATO neturi varžyti Rusijos retorika ir veiksmai. Rusija demokratiniam pasauliui yra grėsmės faktorius, bet jokiu būdu ne sprendėja“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Nepakankamai ryžtinga pozicija dėl Ukrainos narystės aljanse perspektyvos tik taptų paskata Rusijai ir ateityje naudoti agresiją kaip įtakos svertą, pridūrė Vyriausybės vadovė.

NATO Generalinis Sekretorius ir Lietuvos Ministrė Pirmininkė aptarė viršūnių susitikime Madride priimtų atgrasymo ir gynybos stiprinimo sprendimų įgyvendinimą ir būtinybę reaguoti į per pastaruosius metus palankesne netapusią saugumo padėtį regione, tęsiant Aljanso stiprinimą.

Kaip pabrėžė premjerė, šių metų NATO viršūnių susitikimo vieta – Vilnius – yra prasminga ir simboliška, įvertinant netoliese vykstantį Rusijos karą prieš Ukrainą.

Susitikime taip pat aptarta NATO valstybių narių ilgalaikių investicijų į gynybą svarba, NATO ir ES bendradarbiavimo klausimai, Švedijos narystės Aljanse perspektyva.

I. Šimonytė padėkojo NATO Generaliniam Sekretoriui J. Stoltenbergui už lyderystę saugumo iššūkių visam Aljansui akivaizdoje, Rusijos karo prieš Ukrainą svarbos regionui ir globaliam saugumui supratimą.

Šaltinis: lrv.lt