Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Korėjos Respublikos Prezidento vyriausiuoju ateities strategijos sekretoriumi ir šalies verslo delegacija

Naujienos

Data

2023 04 24

Įvertinimas

Balandžio 24-ąją, pirmadienį, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje viešinčią Korėjos Respublikos (Pietų Korėjos) verslo delegaciją, vadovaujamą šalies Prezidento vyriausiojo ateities strategijos sekretoriaus Jang Sung Min. Susitikime aptartas Lietuvos ir Korėjos Respublikos bendradarbiavimas bei šalių siekis jį plėsti, NATO ir Indijos-Ramiojo vandenyno šalių partnerystė, Rusijos karas prieš Ukrainą ir autokratijų keliami iššūkiai pasaulio saugumui, taip pat pristatyta Busano kandidatūra rengti pasaulinę EXPO 2030 parodą.

Susitikime J. Sung Min patvirtino Korėjos Respublikos planus artimiausiu metu atidaryti šalies ambasadą Lietuvoje.

„Esame įsitikinę, kad bendramintės šalys kaip Lietuva ir Pietų Korėja turi visapusiškai gilinti tarpusavio ryšius, didinti savo atsparumą ir nepriklausomybę nuo autokratijų. Bendras mūsų šalių interesas – ne tik ekonominė partnerystė, bet ir demokratinių vertybių bei taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos išsaugojimas“, – susitikime sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, jog Lietuvos Vyriausybė visuomet yra pasiruošusi išklausyti ir prisidėti, jog sąlygos investicijų ir prekybos, energetikos, mokslo ir inovacijų bendradarbiavimo srityje būtų kuo palankesnės abiejų šalių gerovei.

Susitikime pažymėti Lietuvos ir Korėjos Respublikos istorinių patirčių panašumai ir sutampantys saugumo iššūkiai, bendros demokratinės vertybės.

Ministrė Pirmininkė ir Korėjos Respublikos Prezidento vyriausiasis ateities strategijos sekretorius susitikime akcentavo NATO ir Indijos-Ramiojo vandenyno šalių bendradarbiavimą, artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, į kurį planuoja atvykti ir Korėjos Respublikos prezidentas. Kaip pabrėžė premjerė I. Šimonytė, šis bendradarbiavimas ir demokratinių šalių parama Rusijos užpultai Ukrainai ypač svarbūs, nes pasaulio autoritariniai režimai stebi mūsų atsaką bei vertina galimybių agresijai ribas.

Susitikime taip pat pristatyta Korėjos Respublikos kandidatūra rengti EXPO 2030 parodą Busano mieste. Sprendimas dėl teisės rengti pasaulinę EXPO parodą 2030-aisiais bus priimtas šių metų lapkritį.

Šaltinis: lrv.lt