Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Kanados Senato pirmininku George‘u J. Furey

Naujienos

Data

2022 11 10

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį susitiko su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinčiu Kanados Senato pirmininku George‘u J. Furey ir šalies senatorių delegacija. Susitikime aptartos dvišalių santykių stiprinimo galimybės, parama Ukrainai ir sankcijos Rusijai, NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimo svarba bei Kanados indėlis į Baltijos šalių regioninį saugumą, bendradarbiavimas energetikos srityje.

„Lietuvos ir Kanados dvišaliai santykiai turi patį tvirčiausią – bendrų demokratinių, laisvės vertybių – pagrindą, ir džiaugiamės, jog šias vertybes atliepiantis dvišalis bendradarbiavimas auga. Mūsų šalių draugystę sutvirtina ir didelė bei aktyvi Kanadoje gyvenančių lietuvių bendruomenė“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė padėkojo už Kanados sprendimą šiemet Vilniuje atidaryti šalies ambasadą. Anot premjerės, Kanados ambasados įsteigimas ženkliai prisidės prie dvišalių santykių plėtros.

NATO šalims sutarus dėl svarbių gynybos ir atgrasymo sustiprinimo sprendimų Madrido viršūnių susitikime, turime šiuos sprendimus nuosekliai įgyvendinti, vertindami Rusiją kaip ilgalaikę grėsmę, kuri nemažėja, nepaisant jos nesėkmių Ukrainoje, sakė Ministrė Pirmininkė. Pasikeitusioje saugumo architektūroje NATO aljansui ypač svarbu įvertinti ir su Rusija visapusiškai susisaisčiusios bei nuo jos priklausomos Baltarusijos faktorių.

„Labai vertiname Kanados svarbų indėlį užtikrinant viso Baltijos regiono saugumą“, – pridūrė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime su Kanados Senato pirmininku G. J. Furey kalbėta apie būtinybę ir toliau remti nuo Rusijos karinės agresijos besiginančią Ukrainą, taip pat ir sunkiąja ginkluote, ir didinti spaudimą Rusijai, įskaitant naujomis sankcijomis, taip pat aptarti pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams klausimai.

Autokratiniams režimams ginklu paverčiant energetiką ir kitas sritis, svarbus glaudesnis demokratinio pasaulio šalių bendradarbiavimas didinant atsparumą ir mažinant tebeišliekančias priklausomybes, ypatingai energetikoje, nuo autokratijų, pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, jog svarbu nepamiršti, kad būtent Rusijos pradėtas karas kuria esamus energetikos iššūkius, sąlygoja energijos kainų augimą. Tai yra labai dideli, tačiau laikini iššūkiai, o Kremliaus galimybės šantažuoti Europą energetika su kiekviena diena mažėja, sakė I. Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt