Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Izraelio Ministru Pirmininku Benjaminu Netanyahu

Naujienos

Data

2023 06 12

Įvertinimas

Darbo vizitą Izraelyje tęsianti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį Jeruzalėje susitiko su Izraelio Valstybės Ministru Pirmininku Benjaminu Netanyahu. 

Lietuvos ir Izraelio Vyriausybių vadovai aptarė saugumo padėtį Europoje ir Artimuosiuose Rytuose, tarptautinės bendruomenės paramos nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai svarbą regioniniam ir globaliam saugumui, Lietuvos ir Izraelio dvišalius santykius bei bendradarbiavimo plėtros perspektyvas.

„Tiek Lietuva, tiek Izraelis gerai žino gyvenimo nesaugioje kaimynystėje iššūkius ir brangina taiką kaip pagrindą kurti gerovei. Rusijos karas prieš Ukrainą kelia grėsmę ne tik mūsų regionui ar Europai, bet ir pasauliui, nes visų žemynų autoritariniai režimai stebi, kur brėšime raudonąsias linijas gindami taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką ir jo saugumą“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Tvari taika gali būti pasiekta tik Ukrainai laimėjus, pabrėžė premjerė.

Premjerai aptarė saugumo situaciją ir Artimuosiuose Rytuose, Rusijos ir Irano bendradarbiavimą, kuris kelia pavojų saugumui šiame regione ir pasaulyje.

I. Šimonytė ir B. Netanyahu susitikime kalbėjosi apie Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo plėtros galimybes kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir kitose aukštos pridėtinės vertė sektoriuose, kuriuose, kaip pažymėjo premjerė, Izraelio pasiekimai yra ypatingi.

Lietuva ir Izraelis konkurencingoje globalioje ekonomikoje gali klestėti tik investuodamos į žmogiškąjį kapitalą ir inovatyvias, aukštos pridėtinės sritis, sakė premjerė.

Šaltinis: lrv.lt