Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Islandijos Ministre Pirmininke Katrín Jakobsdóttir 

Naujienos

Data

2023 07 12

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Vyriausybės rūmuose priėmė Islandijos Vyriausybės vadovę Katrín Jakobsdóttir, su kuria aptarė regioninio saugumo ir paramos Ukrainai, dvišalio bendradarbiavimo klausimus. 

„Islandija drąsiai palaikė Lietuvos išsivadavimo iš okupacijos ir nepriklausomybės atkūrimo siekį, kai mums to reikėjo labiausiai. Tuometė Islandijos laikysena tebėra svarbus priminimas apie principus ir vertybes tarptautiniuose santykiuose, kurie nusveria pragmatišką išskaičiavimą“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė. 

Šalių artimą ryšį papildo gausi lietuvių diaspora Islandijoje, pažymėta susitikime, taip pat Lietuva yra dėkinga už NATO sąjungininkės Islandijos indėlį į regiono saugumą. 

Ministrės Pirmininkės aptarė saugumo padėtį regione tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje. Lietuvos premjerė pabrėžė, kad Ukrainos pergalė turi išlikti demokratinių šalių tikslu, siekiant tvarios taikos – priešingu atveju Rusijos agresijos tikimybė išliks didžiule ateities grėsme Europai. 

Susitikime taip pat aptartos Rusijos pastangos skaldyti demokratines visuomenes dezinformacijos pagalba – skatinti poliarizaciją jautriais vidiniais klausimais, priešiškumą Ukrainai ir nuo karo pasitraukusiems ukrainiečiams, įtvirtinti naratyvus, jog karo poveikis ekonomikoms yra sankcijų Rusijai, bet ne jos pradėtos karinės invazijos rezultatas. 

Šaltinis: lrv.lt