Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Europos audito rūmų pirmininku Tony Murphy 

Naujienos

Data

2023 06 06

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė birželio 6-ąją, antradienį, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos audito rūmų pirmininku Tony Murphy ir rūmų nare Laima Liucija Andrikiene. 

„Europos audito rūmų prižiūrimos finansinė atskaitomybė ir skaidrumas yra vienos savybių, skiriančių demokratijas nuo autoritarinių režimų, ir jas užtikrindami mes esame stipresni“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. 

Vyriausybėje vykusiame susitikime Europos audito rūmų pirmininkas pristatė institucijos atliekamus auditus, taip pat I. Šimonytė ir T. Murphy aptarė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) įgyvendinimą Lietuvoje, galimybes tobulinti esamas ES fiskalines taisykles ir šalių pažangos vertinimo mechanizmą įgyvendinant RRF planą. 

Vyriausybės vadovė taip pat informavo apie Lietuvos ketinimus pasinaudoti 1,75 mlrd. RRF paskolos galimybe, šios lėšos būtų nukreipiamos į žaliųjų ir aukštos pridėtinės vertės technologijų plėtrą, atsinaujinančios energijos pajėgumų stiprinimą, pastatų renovaciją. 

Šaltinis: lrv.lt