Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su ES šalių ambasadoriais 

Naujienos

Data

2022 12 14

Įvertinimas

Su Lietuvoje reziduojančiais Europos Sąjungos valstybių narių ambasadoriais susitikusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė aptarė Europos saugumo, paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai klausimus, Bendrijos energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos siekio įgyvendinimą, kitas aktualias ES darbotvarkės temas.  

Kol karas Ukrainoje tęsis, tol truks ir milijonų ukrainiečių kančios gyvenant tikslinio, sąmoningo Rusijos teroro sąlygomis. Joms neprilygsta jokie kiti sunkumai, tačiau karo padarinius toliau jausime ir mes patys – saugumo, energetikos, ekonomikos srityse, o taip pat priimdami karo pabėgėlius, todėl turime padėti Ukrainai laimėti kuo greičiau, kuo mažesniais kasdieniais nuostoliais, nes tik jos pergalės atveju galime tikėtis tvarios taikos ir stabilumo Europoje, susitikime pažymėjo Ministrė Pirmininkė. 

Premjerė išreiškė lūkestį, jog bus sutarta dėl sankcijų Rusijai plėtros 9-uoju sankcijų paketu, kuris apsunkintų galimybes tęsti karą prieš Ukrainą, tolimesnių sankcijų agresiją remiančiai Baltarusijai. Kitas svarbus žingsnis šia linkme – energetinė ES nepriklausomybė nuo Rusijos išteklių. Reikalingi konkretūs ir ilgalaikiai veiksmai įgyvendinant su šiuo tikslu susijusius sprendimus, atsinaujinančių energijos išteklių plėtojimas turi būti vienas iš pagrindinių prioritetų. 

Premjerės teigimu, vertindami Rusijos grėsmes, turime nepamiršti ir kito jos aktyviai naudojamo ginklo – dezinformacijos, kuria siekiama diskredituoti Ukrainą ir ją remiančias šalis, provokuoti nepasitikėjimą, vidinius konfliktus ES valstybių narių visuomenėse, klaidinant ir skatinant priešiškumą Vakarams į savo pusę patraukti trečiąsias pasaulio šalis.  

„Svarbu ugdyti atsparumą priešiškai propagandai, kuriai Rusija visuomet skyrė ypatingai daug dėmesio ir resursų, gebėti ją atpažinti ir neleisti kerotis, tuo pačiu saugant mūsų šalių demokratines laisves“, – sakė I. Šimonytė. 

Ypač svarbiais išlieka bendradarbiavimas ir atvirumas padedant ir Moldovai atlaikyti Rusijos daromą spaudimą.

Susitikime su ambasadoriais premjerė I. Šimonytė akcentavo ir ES ekonominio konkurencingumo, taisyklėmis grįstos tarptautinės tvarkos svarbą. 

Premjerė padėkojo Čekijai už pirmininkavimą ES Tarybai pastarąjį pusmetį, pažymėdama parodytą gebėjimą greitai ir telkiančiai reaguoti į kilusius iššūkius, iniciatyvą sudėtingose temose. Vyriausybės vadovė palinkėjo sklandaus pirmininkavimo Švedijai, šias pareigas perimsiančiai kitų metų pradžioje, pažymėdama, jog Lietuva remia Švedijos iškeltus pirmininkavimo prioritetus: pagalbą Ukrainai, ES piliečių ir Europos saugumo stiprinimą, kovą su organizuotu nusikalstamumu, klimato kaita, ES konkurencingumo skatinimą bei siekį tęsti Čekijos pirmininkavimo darbotvarkę. 

Šaltinis: lrv.lt