Naujienos

Ministrė Pirmininkė susitiko su Armėnijos Prezidentu Vaagnu Chačaturianu

Naujienos

Data

2023 04 20

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį oficialių pietų susitiko su Lietuvoje viešinčiu Armėnijos Prezidentu Vaagnu Chačaturianu ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Europos Sąjungos ir Armėnijos santykius, Rusijos karą Ukrainoje, saugumo padėtį Pietų Kaukaze, Armėnijos ekonomines ir politines aktualijas bei reformų darbotvarkę.

„Nuoširdžiai tikime ES ir Armėnijos bendradarbiavimo abipuse nauda, todėl palaikome šių santykių stiprinimą ir Armėnijos reformų darbotvarkę. Prie jos įgyvendinimo ir toliau esame pasirengę prisidėti sukaupta patirtimi ir ekspertize. Demokratinė, saugi ir klestinti Armėnija yra bendras Armėnijos, Lietuvos ir visos ES interesas“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikime pažymėti geri dvišaliai Lietuvos ir Armėnijos santykiai ir abipusis valstybių pasiryžimas jų plėtrai, kurį rodo ir trečiadienį pasirašytas susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo technologijų ir inovacijų srityje.

Armėnijos Prezidentas ir Lietuvos Vyriausybės vadovė aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą ir jo pasekmes regioniniam bei visos Europos saugumui. Kaip pabrėžė Ministrė Pirmininkė, tvarią taiką ir stabilumą Europoje užtikrinti gali tik Ukrainos pergalė.

Premjerė pažymėjo, kad ypač svarbus yra tarptautinių sankcijų efektyvus įgyvendinimas, paliekant kuo mažiau spragų jų apėjimui, taip pat ir per trečiąsias šalis. 

Aptariant saugumo padėtį Pietų Kaukaze, I. Šimonytė akcentavo Lietuvos paramą taikiam, tvariam ir visapusiškam Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimui derybų pagrindu. Premjerė išreiškė lūkestį, jog prie to prisidės ir Lietuvos kartu su partneriais inicijuota ES stebėjimo misija Armėnijoje (EUMA).

Šaltinis: lrv.lt