Naujienos

Ministrė Pirmininkė pasveikino Nepriklausomybės dieną mininčią Ukrainą

Naujienos

Data

2023 08 23

Įvertinimas

Ž. Gedvilos/ELTA nuotrauka

Premjerė Ingrida Šimonytė savo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu pasveikino Ukrainą, rugpjūčio 24-ąją mininčią šalies Nepriklausomybės dieną.

„Sudėtinga rasti tinkamų žodžių, kuriais galėtume padėkoti drąsiai ukrainiečių tautai, jau 18 mėnesių ginančiai savo šalį ir visos Europos laisvę nuo Rusijos agresijos. Esame įkvėpti jūsų ryžto ir visomis išgalėmis  jums padėsime.

Kartu toliau telksime sąjungininkus, kad šių metų liepos 11-12 d. Vilniuje vykusiame NATO viršūnių susitikime priimti sprendimai leistų Jūsų šaliai kuo greičiau tapti visateise NATO nare. Taip pat toliau aktyviai dirbsime su tarptautiniais partneriais, kad Rusijos ir Baltarusijos politinė vadovybė, pareigūnai ir visi, kurie prisidėjo prie karo nusikaltimų, nusikaltimų žmogiškumui ir vykdė agresiją prieš Ukrainą, būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tik taip sukursime taikią ir stabilią Europą“, – sakoma Ministrės Pirmininkės sveikinime, adresuotame Ukrainos Vyriausybės vadovui Denysui Šmyhaliui.

Premjerė pažymėjo didžiulę Ukrainos valią ir gebėjimą net ir karo metu sutelkti pastangas ilgalaikių reformų ir šalies europinės ateities labui, užtikrindama, kad Lietuva šiame kelyje ir toliau bus su Ukraina, teikdama ir telkdama visą įmanomą paramą, kad šalis kuo greičiau taptų Europos Sąjungos nare.

Šaltinis: lrv.lt