Naujienos

Ministrė Pirmininkė pasveikino naująjį Švedijos Ministrą Pirmininką Ulfą Kristerssoną

Naujienos

Data

2022 10 17

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Švedijos karalystės parlamente šalies premjeru pirmadienį patvirtintą Ulfą Kristerssoną ir palinkėjo naujajam Vyriausybės vadovui bei visam Ministrų kabinetui sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų, šalies žmonių saugumo, klestėjimo ir gerovės stiprinimo.

„Lietuva yra pagerbta, galėdama vadinti Švediją artima sąjungininke ir strategine partnere, su kuria mus sieja stiprėjantys dvišaliai ryšiai, tvirta ir dinamiška partnerystė europiniuose bei Šiaurės-Baltijos šalių formatuose, o taip pat sutampantis požiūris į glaudesnio bendradarbiavimo regioninio ir Europos saugumo srityje poreikį“, – sakoma Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės sveikinime.

Pasak premjerės, istorinis Švedijos sprendimas pateikti narystės NATO paraišką atvers naujas galimybes dar artimesniam bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityse.

„Ukrainai tęsiant herojišką kovą už savo laisvę ir globalią saugumo tvarką, mūsų vienybė ir kolektyvinė parama yra esminės, siekiant atsilaikyti ir sustabdyti nepateisinamą Rusijos agresiją, o taip pat neleidžiant tarptautinei bendruomenei priprasti prie karo liepsnų Europoje. Tvirtai tikiu, kad išsaugodami solidarumą ir tvirtą laikyseną, paremtą laisvės ir demokratijos vertybėmis, įveiksime karo siaubus, kurių liudininkais šiandien esame“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė sveikinime pridūrė, jog Lietuva yra pasirengusi artimai bendradarbiauti su Švedija jai pirmininkausiant Europos Sąjungos Tarybai nuo 2023 m. sausio.

Šaltinis: lrv.lt