Naujienos

Ministrė Pirmininkė pasveikino Liuksemburgą nacionalinės dienos proga

Naujienos

Data

2022 06 23

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Liuksemburgo Didžiąją Hercogystę, birželio 23-ąją mininčią nacionalinę dieną.

„Šia proga norisi pažymėti labai gerus mūsų šalių santykius ir bendradarbiavimą daugybėje sričių, ypatingai atsinaujinančių išteklių energetikoje, kultūroje ir švietime, o taip pat glaudžią partnerystę tarptautinėse organizacijose. Lietuva ir Liuksemburgas tapo artimais partneriais Europos Sąjungoje ir tvirtais sąjungininkais NATO.

Rusijos šokiruojančios ir brutalios invazijos į Ukrainą akivaizdoje mūsų valstybėms, ES ir NATO ypač svarbu išlikti vieningoms ir didinti paramą Ukrainai, herojiškai mėginančioje apginti save ir Europos ateitį, o taip pat tęsti spaudimą Rusijai nutraukti agresiją“, – sveikinime Liuksemburgo Ministrui Pirmininkui Xavierui Betteliui sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, jog Lietuva labai vertina Liuksemburgo indėlį į Baltijos regiono saugumą, padidintą šalies karių skaičių daugianacionaliniame NATO Priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje.

Pasak premjerės, draugiškus abiejų valstybių ir jų žmonių ryšius stiprina bendri dviejų šių metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto – projektai ir veiklos.

Nacionalinės dienos proga Ministrė Pirmininkė Liuksemburgui ir jo žmonėms palinkėjo gerovės ir klestėjimo.

Šaltinis: lrv.lt