Naujienos

Ministrė Pirmininkė pasveikino 30-metį mininčią Konkurencijos tarybą

Naujienos

Data

2022 10 07

Įvertinimas

Penktadienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Konkurencijos tarybos 30-mečiui skirtoje konferencijoje Vilniuje, kurioje pasveikino renginio dalyvius ir padėkojo esamiems bei buvusiems Tarybos nariams už institucijos atliekamą svarbų vaidmenį valstybėje.

„Trisdešimtmečio skaičius mums primena, kad atkurta Lietuvos valstybė nuėjo gana ilgą kelią, kuriame reikėjo daug ką kurti arba mokytis daryti iš naujo. Priimti teisės aktus, įtvirtinančius konkurenciją, buvo tik pradžių pradžia. Kur kas daugiau laiko prireikė, kol prie centralizuotos komandinės tvarkos pratinta visuomenė pakeis mąstymą ir elgesio įpročius, ekonomikai turinčius kertinę reikšmę. Tai, ką didelė dalis Vakarų valstybių diegė šimtmečius ir tobulino mokydamasi iš klaidų, mums reikėjo padaryti greitai ir atsispirti pagundai dėl problemų kaltinti pačią atgautą laisvę, o ne tai, kad galbūt kartais nesugebame ja deramai pasinaudoti. Aišku tai, kad bet kuri transformacija yra procesas – tą iliustruoja faktas, kad pirmąjį atkurtos Nepriklausomybės dešimtmetį veikusių Vyriausybių programose konkurencijos principo svarbą teko grįsti per kelis skyrius, bet ilgainiui jis tapo aksioma – dabar akivaizdžių tiesų įrodinėjimo Vyriausybių programose daug nerasime“, – konferencijoje sakė premjerė I. Šimonytė.

Teigiama yra tai, pasak premjerės, jog 30-mečio konferencija skirta ne tik šventinėms kalboms, bet ir diskusijai itin aktualiais klausimais, pavyzdžiui, kaip atrasti deramą santykį tarp ūkinės veiklos reguliavimo, kuris yra pagrindinė valstybės poveikio priemonė rinkoms, ir erdvės, kuri skirta išskirtinai konkurencijai.

„Noriu pasidžiaugti ir padėkoti tiems išmintingiems, kantriems žmonėms, kurie nuo pat pirmų dienų darbavosi ar šiuo metu darbuojasi Taryboje. Tai turbūt ne visada nuskamba garsiai, o dažnai Tarybos šaukiamasi tuomet, kai ji negali keisti realybės ir tai nė nėra jos užduotis, tačiau akivaizdu, kad Tarybos ekspertizė, joje dirbantys žmonės yra svarbus rinkos ekonomikos ramstis. Linkiu, kad Konkurencijos taryba ir toliau išliktų vienu iš svarbiausių liberalios demokratinės sistemos simbolių. Kaip ir pridera šventei, linkiu ilgiausių Jums metų“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Šaltinis: lrv.lt