Naujienos

Ministrė Pirmininkė Paryžiuje susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi bei pasisakė organizacijos taryboje 

Naujienos

Data

2022 10 10

Įvertinimas

Prancūzijoje su darbo vizitu viešinti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathiasu Cormannu, o taip pat pasisakė EBPO taryboje. 

Parama nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai, Europos energetinės priklausomybės nuo Rusijos panaikinimas, atsakas į karo padarinius pasaulio ekonomikai, demokratinių šalių atsparumas dezinformacijai – pagrindinės Paryžiuje vykusių susitikimų temos. 

„EBPO šalis gali skirti tūkstančiai kilometrų, tačiau gerai suprantame, kas mus vienija ir paverčia bendraminčiais – tai yra demokratijos, žmogaus teisių, laisvos ekonomikos, teisės viršenybės principai. Šiandien turime ir bendrus iššūkius – kaip kuo efektyviau ir sparčiau padėti Ukrainai, besiginančiai nuo Rusijos karinės agresijos, ir kaip apsaugoti demokratijas, nesančias tiesioginiame karo fronte – pačią demokratiją kaip vertybę, kurią diskredituoti siekia autoritariniai režimai“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Pasak premjerės, EBPO turi ekspertinius įrankius prisidėti prie Ukrainos ekonomikos modernizavimo, valstybės institucijų stiprinimo, taip pat vykdyti rekonstrukcijos ir reformų pažangos vertinimą, todėl labai sveikintinas EBPO sprendimas pradėti išankstinį prisijungimo dialogą su Ukraina, kas savo ruožtu siunčia ir labai stiprų politinės paramos signalą Rusijos karo griaunamai šaliai.  I. Šimonytes teigimu, Ukrainos siekiams tapti ES ir EBPO nare būtinos reformos – esmingai vienas kitą papildantys procesai. 

Susitikime su EBPO pirmininku M. Cormanu Lietuvos Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Lietuva remia organizacijos indėlį į Nacionalinį Ukrainos atkūrimo planą ir yra pasirengusi ir toliau prisidėti prie paramos projektų savo turimais ekspertiniais ir kitais būtinais pajėgumais. 

Ypač svarbus koordinuojant paramą bus šiuo metu Paryžiuje veikiantis EBPO biuras Ukrainai, inicijuotas ir finansuotas Lenkijos bei Lietuvos, efektyviausiai savo veiklą galėsiantis vykdyti baigus jo perkėlimo į Kyjivą procesą. 

Susitikime su EBPO generaliniu sekretoriumi buvo pristatyti ir Lietuvos veiksmai siekiant sušvelninti globaliai jaučiamo Rusijos karo Ukrainoje poveikį Lietuvos ekonomikai. Premjerė pabrėžė kovos su dezinformacija svarbą, ypač atremiant priešiškus ir realybę iškreipiančius Rusijos naratyvus apie jos pačios vykdomo karo pasekmes pasaulio ekonomikai ir pažymėjo Lietuvos paramą EBPO veikloms atsparumo dezinformacijai didinimo srityje, pasirengimą ir toliau prie jo prisidėti. 

Savo pasisakyme EBPO taryboje premjerė taip pat akcentavo, jog karo Ukrainoje ir Rusijos keliamos grėsmės tarptautiniam saugumui akivaizdoje EBPO vaidmuo yra ypatingai svarbus keliais atžvilgiais. Pirmiausia, organizacija yra pajėgi teikti ekspertize grįstas rekomendacijas, kaip šalims narėms sušvelninti karo poveikį ekonomikai; antra, šiandien reikalingos bendros pastangos visiškai atsisakyti Europos šalių priklausomybės nuo Rusijos energijos išteklių, ką Lietuva jau įgyvendino; trečia, reikalinga gilinti jau turimą įdirbį atsparumo dezinformacijai ir propagandai srityje. 

„Lietuva yra ir visada bus patikima partnerė ginant demokratiją ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką. Didžiuojamės būdami nariais EBPO šeimos, kurioje dalijamės bendromis vertybėmis ir dirbame drauge vardan to, kas mums brangu“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė EBPO tarybos nariams. 

Šaltinis: lrv.lt