Naujienos

Ministrė Pirmininkė lankėsi Šilalės rajone 

Naujienos

Data

2023 09 22

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė rugsėjo 22-ąją, penktadienį, lankėsi Šilalės rajone.

Vyriausybės vadovė aplankė Laukuvoje įrengiamą Dalios Grinkevičiūtės namą-memorialinį muziejų, kuris, kaip siekiama, galėtų tapti traukos ir pasididžiavimo vieta tiek Šilalės krašto ir jo apylinkių gyventojams, tiek svečiams iš kitų Lietuvos regionų bei užsienio. Jo paskirtis – supažindinti su trėmimų ir krašto istorija, stiprinti pilietinį sąmoningumą, didelį dėmesį skiriant vietos bendruomenės vaidmeniui. Finansavimą muziejaus kūrimui skyrė Vyriausybė ir Šilalės rajono savivaldybė. 

Premjerė penktadienį taip pat susitiko su Šilalės rajono savivaldybės vadovais, seniūnijų seniūnais, aptarė aktualius rajonui ir jo gyventojams klausimus. 

Vizito Vakarų Lietuvoje metu I. Šimonytė lankėsi ir brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione, apžiūrėjo vykstančias karinio miestelio statybas bei diskutavo su Lietuvos kariuomenės atstovais. Premjerei susitikime pristatytas karių mokymų ir treniruočių laukų poreikis bei čia kuriamos jų sąlygos. 

Numatoma karinį miestelį galutinai įrengti iki 2024 m. pradžios, praplėsta infrastruktūra sukurs sąlygas Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui. Šio karinio miestelio įgyvendinimas – pirmas kartas, kai projektas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. 

Šaltinis: lrv.lt