Naujienos

Ministrė Pirmininkė: gyvename ypatingu metu, kai karo pabėgėliais tampa ne tik žmonės, bet ir meno kūriniai

Naujienos

Data

2023 03 15

Įvertinimas

Premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo kovo 15-ąją Radvilų rūmų dailės muziejuje įvykusiame dviejų parodų, kuriose pristatomi išskirtiniai Vakarų Europos tapybos darbai, atidaryme – „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“ ir iš Lvivo Boryso Voznyckio nacionalinės dailės galerijos atkeliavusioje „Nuostabieji karo pabėgėliai“.

„Gyvename ypatingu metu, kai karo pabėgėliais tampa ne tik žmonės, bet ir meno kūriniai, tokiu laiku, kai karas ir krizės yra neatsiejami ne tik nuo praradimų, bet ir nuo netikėtų dvasinės bendrystės apraiškų ir užgimimų“, – parodos atidarymo kalboje sakė premjerė I. Šimonytė, taip pat pasidžiaugusi Radvilų rūmų dailės muziejaus augimu, rodančiu, kad muziejininkystė Lietuvoje skleidžiasi ir stiprėja.

Pasak premjerės, simboliška, kad Lietuvoje saugią vietą rado iš Lvivo Boryso Voznyckio nacionalinės dailės galerijos atkeliavę darbai, šiandien eksponuojami kartu su kitais iškiliais Vakarų tapybos darbais Radvilų rūmų dailės muziejuje.

Ministrė Pirmininkė padėkojo Lvivo nacionalinės dailės galerijos vadovui Tarasui Vozniakui, parodžiusiam didelį pasitikėjimą, vertingą kolekciją patikėdamas saugoti Lietuvai.

„Didžiuojuosi ir Lietuvos muziejininkais, jų profesionalumu, solidarumu bei kūrybiškumu. Jie tikrai geba gelbėti meno kūrinius, moka juos saugoti ir tinkamai eksponuoti Lietuvos auditorijai. Neabejoju, kad karas baigsis ir tada karo pabėgėliai – tiek žmonės, tiek meno kūriniai – galės grįžti namo, tačiau ta patirtis, kad esame glaudžiai susiję, kad Europa yra visų mūsų bendri namai, istorijoje išliks visam laikui. Neabejoju, kad ir ateityje mūsų muziejuose išvysime ir naujų meno šedevrų, ir kiekvienos parodos atidarymas bus svarbus kultūros įvykis, tik jo nebesiesime su karu ir nebesibaiminsime dėl kultūros paveldo likimo“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Baigdama sveikinimo kalbą Ministrė Pirmininkė palinkėjo Radvilų dailės rūmų muziejui ir toliau skleistis bei ieškoti vis naujų būdų aktualizuoti istoriją ir kultūros paveldą, atrandant naujas kūrybines bičiulystes.

Parodoje „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“ pristatoma XVI-XIX a. išskirtinė Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus rinkinių, kolekcijoje „Nuostabieji karo pabėgėliai“ muziejaus lankytojai galės susipažinti su XVI-XVIII a. Vakarų Europos tapybos šedevrais.

Šaltinis: lrv.lt