Naujienos

Ministrė Pirmininkė: geriausia, ką galime duoti NATO – pasiryžimas toliau stiprinti Aljansą

Naujienos

Data

2023 03 29

Įvertinimas

Minint Lietuvos narystės NATO 19-os metų sukaktį, Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad geriausia, ką galime duoti NATO – tai mūsų pasiryžimas toliau stiprinti Aljansą.

„Didžiausias XXI amžiaus agresijos nusikaltimas – Rusijos pradėtas genocidinis karas prieš Ukrainą – parodė nepakeičiamą NATO svarbą neleidžiant karui išplisti bei užtikrinant saugumą savo šalims narėms“, – sako premjerė.

„NATO – tiek kaip Aljansas, tiek kaip atskiros jos narės – padeda Ukrainai ginti savo nepriklausomybę, taip pat ir Europos saugumą bei euroatlantines vertybes. Todėl tik Aljanso tolimesnis stiprinimas gali užtikrinti tvirtą taiką ir stabilumą visoje euroatlantinėje erdvėje. Tam turime iš esmės stiprinti Aljanso priešakinę gynybą ir atgrasymą, skirti didesnį finansavimą gynybai, išlikti atviriems naujoms, mūsų vertybes išpažįstančioms šalims. Visa tai galime įtvirtinti šiemet Lietuvoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime“, – sako I. Šimonytė.

Antrasis Lietuvos narystės Aljanse dešimtmetis baigiamas istoriniu įvykiu – NATO viršūnių susitikimu, vyksiančiu Vilniuje liepos 11–12 dienomis. Susitikimo organizatorė Lietuva į darbotvarkę siekia įtraukti karinės ir politinės paramos Ukrainai klausimą, nes, pasak Ministrės Pirmininkės, ši valstybė šiuo metu kovoja už Europos ir viso Aljanso saugumą ir turi sulaukti tiek reikiamos pagalbos šiandien, tiek konkretumo savo narystės NATO klausimu. Premjerė pabrėžė, kad šiandien kaip niekada aišku, kad Europos saugumas nebeįmanomas be Ukrainos. Todėl turime padaryti viską, kad Ukraina kaip galima greičiau taptų mūsų Aljanso nare.

Šaltinis: lrv.lt