Naujienos

Minint Laisvės gynėjų dieną: pamoka Vyriausybės rūmuose apie Europą pakeitusį istorinį įvykį – Sausio 13-ąją

Naujienos

Šiandien Vyriausybės rūmuose paminėta Laisvės gynėjų diena: kultūros istoriko doc. dr. Aurimo Švedo pamokos apie Sausio 13-osios reikšmę Lietuvai ir Europai klausėsi moksleiviai.

„Jūsų tėvai, seneliai tikriausiai turi istorijų, kuriomis gali su Jumis pasidalinti, papasakoti, kur buvo tą lemtingą naktį. Naktį, kai nugalėjo troškimas būti laisviems ir noras tą laisvę perduoti ateities kartoms – Jums. Šiandien Sausio 13-oji yra mūsų laisvės pergalė. Laisvės mąstyti, klausti, o svarbiausia – kurti savo ir savo valstybės ateitį. Būkite ta šviesa, kuri prisimena ir kitiems primena, kodėl šiandien esame laisvi ir niekada nesudvejokite, jeigu iškiltų grėsmė mūsų laisvei. Neužmirškime: šiuo metu didžioji kova už Europos, mūsų laisvę, vyksta Ukrainoje. Gėris visada laimi, turi laimėti ir dabar“, – renginio svečius sveikino Vyriausybės komunikacijos departamento direktorius Marius Gurskas.

Pamokos Vyriausybės posėdžių salėje su vertėjų pagalba klausėsi ir ukrainiečių moksleivių bei kurčiųjų klasės. Pamoka buvo tiesiogiai transliuojama Vyriausybės socialiniuose tinkluose.

„Sausio 13-ąją galima prilyginti tokiems istorijos įvykiams kaip Mindaugo karūnavimas, 1918 m. Vasario 16-oji ar 1990 m. Kovo 11-oji. Ši diena pakeitė ne tik Lietuvos, bet ir Europos likimą. 1991 m. sausio 13 d. priklauso lemtingų Lietuvos istorijos įvykių kategorijai. Lemtingais įvykiais vadiname tokius įvykius, kurie radikaliai pakeitė mūsų visuomenės ir valstybės likimą. Sausio 13-osios įvykio poveikį galima prilyginti žemės drebėjimo sukeltos seisminės bangos judėjimui laike ir erdvėje. Todėl šio įvykio prasmę ir reikšmę mes vis dar apmąstome ir iš naujo atrandame“, – renginio svečiams kalbėjo A. Švedas.

Kultūros istorikas moksleiviams pasakojo apie 7 lemtingus žingsnius, kuriuos teko žengti Lietuvai, kol ji tapo laisva ir nepriklausoma valstybe, ir pabrėžė, kad apie Sausio 13-ąją žengtą Lietuvos žingsnį negalima kalbėti be kitų istorinių žingsnių konteksto. Kokie tai buvo žingsniai, kaip Sausio 13-oji pakeitė Lietuvos ir Europos istoriją ir kokios yra Sausio yra 13-osios pamokos? Apie visa tai – pamokos įraše:

Šaltinis: lrv.lt