Naujienos

Lietuvos ir Liuksemburgo Ministrų Pirmininkų susitikime – dėmesys dvišaliams santykiams, energijos kainoms ir Ukrainai

Naujienos

Data

2022 09 05

Įvertinimas

Rugsėjo 5-ąją, pirmadienį, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybėje priėmė Lietuvoje viešintį Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Ministrą Pirmininką Xavierą Bettelį.

Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, Europos saugumo situacija Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje, tolesnė parama Ukrainai, energijos kainos, bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais.

Ministrė Pirmininkė pažymėjo, jog Lietuva ir Liuksemburgas švenčia diplomatinių santykių 30 metų jubiliejų, o šių metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto – glaudaus bendradarbiavimo dėka suintensyvėjo abiejų šalių kultūriniai, žmogiškieji ryšiai.

I. Šimonytė pasidžiaugė, kad Liuksemburgo Ministras Pirmininkas vizito metu apsilankys Saulėtekio slėnyje esančiuose Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų bei Fizikos mokslų ir technologijų centruose, kur galės detaliau susipažinti Lietuvos startuolių ekosistema, bendradarbiavimo galimybėmis gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų, kosmoso technologijų srityse.

Lietuvos Ministrė Pirmininkė padėkojo Liuksemburgo Ministrui Pirmininkui už paramą, atliepiančią mūsų regiono saugumo situaciją ir Lietuvos poreikius – šiais metais sustiprintą dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono misijoje bei pagalbą Lietuvai, susidūrus su migracijos krize Baltarusijos pasienyje, kokybišką koordinaciją branduolinės saugos klausimais.

Susitikime aptartas tolesnis NATO ir ES atsako į Rusijos karą Ukrainoje stiprinimas, tolesnė parama Ukrainai, nesaugi Astravo atominė elektrinė ir Rusijos branduolinis terorizmas, keliant įtampas dėl okupuotos Zaporižės atominės elektrinės saugumo.

„Turime nepamiršti, kad Europoje šiuo metu yra valstybė, kurios žmonių kančios didesnės už pabrangusios elektros sąskaitas. Svarbu nepamiršti ir visų šių iššūkių tikrųjų priežasčių – tai Rusijos agresija prieš Ukrainą ir Rusijos sąmoningi sprendimai naudoti energetinį šantažą prieš Vakarus“, – teigė Ministrė Pirmininkė.

Susitikimo metu taip pat aptartas nelegalios migracijos valdymas ES mastu, Kinijos keliami iššūkiai tarptautine teise ir taisyklėmis paremtai pasaulio tvarkai.

Šaltinis: lrv.lt