Naujienos

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ekspertai dalijosi patirtimi energetinio atsparumo užtikrinimo srityje

Naujienos

Data

2023 04 14

Įvertinimas

Balandžio 13 d. Lietuvoje vyko Jungtinės Karalystės organizuotas seminaras Baltijos energetinio atsparumo klausimams aptarti. Prie šio renginio organizavimo prisidėjo Nacionalinis krizių valdymo centras. Jungtinės Karalystės ir Lietuvos valstybės institucijų ir kritinės infrastruktūros įmonių ekspertai diskutavo ir keitėsi patirtimi energetinio atsparumo užtikrinimo srityje, aptarė kylančius iššūkius ir kaip valstybės su jais tvarkosi. Taip pat susitikimo metu pristatyta Lietuvos strateginės komunikacijos ekspertizė ir išmoktos pamokos prisidedant prie energetinio atsparumo užtikrinimo.

„Energetinis atsparumas yra vienas esminių nacionalinio saugumo užtikrinimo prioritetų. Šis klausimas tapo dar aktualesnis Rusijos agresijos prie Ukrainą kontekste, kuomet agresorius energetiką naudoja kaip įrankį skaldyti sąjungininkų vienybę bei paveikti jų paramą Ukrainai. Šiame kontekste aktualūs ne tik technologiniai energetinės infrastruktūros apsaugos užtikrinimo klausimai, bet ir kibernetinis saugumas,  strateginė komunikacija, kiti klausimai. Džiugu, kad į visa tai ekspertai gilinosi seminaro metu.“ – teigė Vyriausybės kanclerės pavaduotojas, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Jungtinė Karalystė inicijavo projektą stiprinti Baltijos regiono energetinį atsparumą bei valstybių sąveiką šiame kontekste. Įgyvendinant šį projektą surengta eilė renginių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Jų metu pasidalinta informacija ženkliai prisidės prie didesnio valstybių tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo energetinio atsparumo klausimais.

Remiantis šia informacija numatomos rengti kelios tarptautinės pratybos, kurių metu būtų patikrintos valstybių procedūros ir gebėjimai užtikrinti energetinį atsparumą bei vykdyti sąveiką tarp valstybių.

Šaltinis: lrv.lt