Naujienos

Lietuvos atstovai pristatė pirmąjį baigtą projektą Ukrainos infrastruktūrai atkurti

Naujienos

Data

2023 04 21

Įvertinimas

Balandžio 19 d. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas ir šalies institucijų atstovai, dirbantys su Ukrainos atstatymo projektais, lankėsi Ukrainoje ir žiniasklaidai bei valdžios institucijoms pristatė pirmąjį baigtą mobilios gyvenvietės Borodiankoje atkūrimo projektą.

Šie namai jau perduoti ukrainiečiams. Netrukus juose įsikurs 36 namų netekusios šeimos.

Mobiliuosius namelius ištapė ukrainiečių dailininkas Andrijus Palvalas. Jis buvo pakviestas pavaizduoti klestintį ateities miestą, simbolizuojantį tikėjimą Ukrainos pergale ir laime.

Ši gyvenvietė – ne vienintelis lietuvių projektas Ukrainoje. Tarp jų – nauja mokykla Borodiankoje, kurioje mokysis apie 700 vaikų. Pirmąsias mokyklos patalpas planuojama atidaryti rugsėjo mėnesį. Rugsėjį taip pat turi būti baigtas dar vienas projektas – vaikų darželis Irpinėje. Dar vienas projektas įgyvendinamas Mykolajive. Juo siekiama modernizuoti vietos elektros sistemą.

Ukrainos žmonėms būtina turėti namus ir veikiančias mokyklas bei svarbiausius infrastruktūros objektus, todėl Lietuva laikosi pozicijos, kad šios šalies atkūrimo darbai turi prasidėti jau dabar.

Šaltinis: lrv.lt