Naujienos

Lietuva toliau prisidės prie Ukrainos ugdymo įstaigų atstatymo, kurs inovatyvius teritorijų planavimo įrankius

Naujienos

Data

2023 10 11

Įvertinimas

Trečiadienio Vyriausybės pasitarime pritarta trims naujiems dvišaliams projektams, kuriais prisidedama prie Ukrainos, nukentėjusios nuo Rusijos vykdomo karo, atkūrimo. Ministrų kabinetas pritarė lėšų skyrimui Borodiankos vaikų darželio ir mokyklos Snihurivkoje atnaujinimui bei skaitmeninio teritorijų planavimo įrankio įgyvendinimui.

„Lietuvos įgyvendinami projektai yra labai palankiai vertinami ir Ukrainos, ir tarptautinių partnerių, jie parodo, kad Lietuva net ir karo sąlygomis gali padaryti tikrus, reikšmingą pokytį nuo karo nukentėjusių ukrainiečių kasdienybėje lemiančius darbus. Džiugina ne tik platus institucijų įsitraukimas į naujų projektų vystymą, bet ir prisidedančios puikios verslo iniciatyvos“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Skaitmeninis teritorijų planavimo 3D įrankis leis surinkti esamos aplinkos erdvinius duomenis ir Ukrainos savivaldos institucijoms palengvins nuo Rusijos karinės agresijos nukentėjusių teritorijų atstatymą. Įrankis padės projektuoti naujus pastatus skaitmeniniame miesto dvynyje, į miesto planavimo darbus įtraukti gyventojus. Numatoma projekto vertė – 426 tūkst. eurų.

Pasitelkdama jau turimą švietimo įstaigų atstatymo patirtį, Lietuva taip pat prisidės prie vaikų darželio pastato įrengimo bei lauko infrastruktūros gerinimo Borodiankoje. Šiame miestelyje Lietuva taip pat atstato mokyklą, kurią planuojama pabaigti iki šių metų pabaigos. Projekto numatoma vertė – 500 tūkst. eurų.

Snihurivkoje esančio licėjus Nr. 3 remontas leis 300 mokinių grįžti mokytis kontaktiniu būdu. Ši ugdymo įstaiga konsultacijų su Ukrainos partneriais metu atrinkta kaip vienintelė slėptuvę turinti miesto mokykla, kuri gali būti greitai atnaujinta. Projekto metu bus transportuoti bei sumontuoti Lietuvos įmonės pagaminti dovanojami langai. Projekto vertė – 68 tūkst. eurų.

Šie Vyriausybės patvirtinti projektai bus įgyvendinami iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondui 2023 metais skirtų valstybės biudžeto asignavimų ir partnerių savanoriškų tikslinių įnašų.

Pirmuosius dvišalius Ukrainos atstatymo projektus Lietuvos Vyriausybė patvirtino 2022 m. rugpjūtį, dalis jų jau yra sėkmingai įgyvendinta. Šį rugpjūtį Vyriausybė taip pat pritarė dviem naujiems atstatymo projektams, kurių vykdytoja – Centrinė projektų valdymo agentūra.

Šaltinis: lrv.lt