Naujienos

Lietuva tęsia paramą Moldovai kovos su dezinformacija srityje

Naujienos

Sausio 17 d. Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio krizių centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas susitiko su Moldovos ambasadoriumi Emil Druc.

Susitikimo metu pristatyta NKVC veikla vykdant krizių prevenciją ir valdant ekstremalius įvykius. Moldovai tai bus vertinga patirtis tobulinant savo krizių valdymo sistemą, ypač teisinius aspektus bei tarpinstitucinę koordinaciją.

Tuo pačiu aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės vystant Moldovos Nacionalinį Informacinės gynybos ir kovos su propaganda centrą.

Lietuvos pagalba šioje srityje inicijuota 2023 m. spalio 17 d Vyriausybės kanclerės Giedrės Balčytytės vizito Moldovoje metu. Lapkričio 28 d. Nacionaliniame krizių valdymo centre apsilankius Moldovos Nacionalinio Informacinės gynybos ir kovos su propaganda centro vadovei Ana Revenko bei institucijų ekspertams, NKVC pasidalino Lietuvos patirtimi kovos su dezinformacija srityje.  

Lietuva pasirengusi padėti pasidalinant patirtimi ir techniniais sprendimais, įgalinančiais efektyvų informacinės aplinkos stebėjimą, analizę ir vertinimą. Vienas iš NKVC prioritetinių darbų  2024 m. – Lietuvoje įtvirtinti ir tobulinti vieningą duomenų formato metodologija ir pažangiais technologiniais sprendimais paremtą Informacinių incidentų stebėsenos ir analizės modelį. Jis apjungs 10-ies institucijų valdomus duomenis ir įžvalgas apie informacines grėsmes Lietuvai bei padės padidinti informacinių grėsmių prevencijos ir užkardymo efektyvumą. Šio projekto metodologiniai ir techniniai sprendimai gali padėti Moldovai vystant savo kovos prieš dezinformaciją institucinę sąrangą.

Taip pat Moldovai bus perduota Lietuvos patirtis koordinuojant kovą su dezinformacija bei krizių komunikaciją valstybės lygiu.

Šaltinis: lrv.lt