Naujienos

Lietuva siūlo pagalbą Moldovai kuriant nacionalinį krizių valdymo modelį

Naujienos

Data

2023 10 17

Įvertinimas

Renginio organizatorių nuotrauka.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė išreiškė Lietuvos tvirtą paramą Moldovos spartesnei eurointegracijai ir pasiūlė Lietuvos pagalbą Moldovai kuriant nacionalinę krizių valdymo sistemą, kuri būtų paremta sėkminga Lietuvos patirtimi.

Spalio 17-ąją Kišiniove vykstančioje 4-ojoje tarptautinėje Moldovos paramos konferencijoje kalbą sakiusi kanclerė G. Balčytytė pažymėjo, kad Moldova ir jos eurointegracija išlieka tarp svarbiausių Lietuvos užsienio politikos ir vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkės prioritetų. 

Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Moldova susidūrė su daugybiniais nacionalinio saugumo iššūkiais, pati turėdama atremti išorines grėsmes ir hibridinį spaudimą. 

„Nepaisant Rusijos agresijos prieš Ukrainą sukeltų daugybinių iššūkių, Moldova konkrečiais veiksmais įrodė savo įsipareigojimą europietiškam pasirinkimui ir vertybinei užsienio politikai. Tai yra pavyzdys ne vienai šaliai“, – konferencijoje kalbėjo Vyriausybės kanclerė.

„Žvelgiant į ateitį, Moldovai svarbu ir toliau stiprinti visuomenės atsparumą, taip pat ir hibridinių grėsmių scenarijams. Šiam tikslui reikia gerai veikiančios nacionalinio krizių valdymo sistemos ir administracinių resursų“, – pridūrė G. Balčytytė.

Kanclerė pabrėžė, kad Lietuva sėkmingai įgyvendino reformas, įsteigė pavyzdinį Nacionalinį krizių valdymo centrą ir sukaupta patirtimi bei ekspertize yra pasirengusi pasidalinti su Moldova: atliekant institucinių sprendimų pritaikomumo, teisinio reguliavimo analizę ir kartu parengiant reformos strategiją, padedant įkurti nuolatinę grėsmių stebėseną, įdiegiant atitinkamas technologijas.

Moldovos paramos konferencija – tarptautinis ketvirtą kartą vykstantis renginys, organizuojamas Vokietijos, Prancūzijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrų kvietimu, su tikslu telkti tarptautinę pagalbą Moldovai. Šių metų konferencijoje dalyvavo Moldovos Prezidentė Maia Sandu, Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock, Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna, kitų šalių užsienio reikalų ministrai ar viceministrai, kiti pareigūnai – iš viso daugiau nei 50 valstybių ir tarptautinių organizacijų atstovų.

Šaltinis: lrv.lt