Naujienos

Lietuva ir Bulgarija stiprina bendradarbiavimą krizių valdymo srityje

Naujienos

Kovo 13 d. Vyriausybės kanceliarijos Nacionaliniame krizių valdymo centre (NKVC) lankėsi Bulgarijos Užsienio reikalų ministerijos Krizių valdymo centro delegacija.

Susitikimo metu svečiams pristatyta Lietuvos krizių valdymo sistema, strateginės komunikacijos ir kovos su dezinformacija koordinavimo modelis bei mūsų šalies gerosios praktikos krizių prevencijos ir valdymo srityje.

Bulgarijos delegacijos vadovė T. Dimitrova pristatė savo vadovaujamos institucijos veiklos kryptis ir patirtis. Bulgarijos Užsienio reikalų ministerijos Krizių valdymo centro veikla didžiąja dalimi nukreipta į pagalbą užsienyje esantiems Bulgarijos piliečiams.

„Susitikimo metu pasidalinome savo patirtimis krizių prevencijos ir valdymo srityje. Pavyzdžiui, prasidėjus kariniams veiksmams Izraelyje, Bulgarija buvo pirmoji, kuri evakavo savo piliečius iš karo zonos. Jų patirtys valdant šią situaciją labai vertingos. Savo ruožtu mes taip pat pasidalinome išmoktomis pamokomis evakuojant savo piliečius iš Izraelio. Labai svarbu, kad mes kaip ES ir NATO narės paremtume vieni kitus tokių situacijų metu tiek pasidalinant ekspertize, tiek teikiant praktinę pagalbą“, – teigė NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Susitikimo metu sutarta tarp Lietuvos ir Bulgarijos krizių valdymo institucijų įkurti 24/7 režimu veikiančią „karštąją liniją“, kuri užtikrintų praktinį bendradarbiavimą krizių valdymo ir prevencijos srityse.

Šaltinis: lrv.lt