Naujienos

„Kultūros naktį“ atsivers Vyriausybės durys: pirmąkart rengiama posėdžių inscenizacija

Naujienos

Data

2023 06 16

Įvertinimas

Kokius klausimus ir kaip sprendžia Vyriausybė? Kaip vyksta jos posėdžiai? Koks jausmas pasivaikščioti Vyriausybės koridoriais su čia dirbančiais žmonėmis? Būtent tai šiandien patirs tie, kurie ketina dalyvauti renginyje „Kultūros naktį“ atsiveria Vyriausybės durys“: dalyvių laukia improvizuota Vyriausybės posėdžio inscenizacija su aktoriais profesionalais ir ekskursija su gidu po Vyriausybės rūmus.

„Daugelis vilniečių ir miesto svečių praeidami pro paminklą Vincui Kudirkai tikriausiai smalsauja, kas vyksta, pravėrus už jo esančias duris. Šįkart radome puikią progą per improvizacijos prizmę sukurti teatro ir politikos barų sintezę ir pakviesti žmones kitaip pažinti Vyriausybės darbą. Kiekvieną savaitę čia, šioje salėje, svarstomos dešimtys įvairiausių sričių klausimų, dirbama tam, kad būtų suderinti skirtingų, neretai net ir priešingų suinteresuotų grupių, poreikiai ir interesai. Smalsu pasižiūrėti, kaip aktoriai pamatė mūsų darbo ypatumus, kaip renginio dalyviai išpildys inscenizacijos idėją, kokius įspūdžius išsineš iš Vyriausybės rūmų“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Renginio dalyviams įsijausti į posėdžio atmosferą ir priimti visai Lietuvai svarbius sprendimus padės profesionalūs aktoriai Marcelė Sirgedienė ir Rimvydas Ambrazevičius.

„Visada galvojau, kad politiko darbas yra labai atsakingas, bet kad toks sunkus ir reikalaujantis tiek informacijos apdorojimo, buvo tikrai staigmena. Gilindamasis į teisės aktus, nutarimus, išvadas taip pat nustebau supratęs, kad gimtoji kalba, gali būti tokia paini ir sudėtinga“, – paklaustas, kaip pasikeitė nuomonė apie Vyriausybę ruošiantis projektui, pasakoja R. Ambrazevičius.

Į renginį užsiregistravo daugiau kaip 100 dalyvių, juos organizatoriai padalino į keturias grupes, kiekviena kurių dalyvaus posėdyje (18, 19, 20 ir 21 val.) ir su gidu eis apžiūrėti Vyriausybės rūmų. Atėję į renginį dalyviai bus palydėti į Vyriausybės posėdžių salę, kurioje kiekvieną savaitę posėdžiauja Ministro Pirmininko vadovaujamas ministrų kabinetas. Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai susirinkusiuosius supažindins su posėdžių rengimo principais, papasakos, kokį kelią nueina įstatymai nuo iniciatyvos, svarstymo Tarpinstituciniame pasitarime ir Vyriausybės posėdyje, kol atsiduria Seime ir būna priimti. Po šios įžangos inscenizacijos dalyviai improvizuos pasitarimą bei posėdį ir analizuos iš tiesų Vyriausybės neseniai nagrinėtus klausimus.

Po posėdžio bus surengta ekskursija po Vyriausybės rūmus, kurioje bus pateikta daug įdomių faktų apie rūmų istoriją ir Vyriausybės darbo ypatumus.

Šaltinis: lrv.lt