Naujienos

Kišiniove aptartas Lietuvos krizių valdymo patirties perdavimas Moldovai

Naujienos

Data

2023 10 16

Įvertinimas

Lietuva planuoja Moldovai teikti paramą kuriant ir įgyvendinant krizių valdymo sistemą, dalintis patirtimi kovoje su hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija. Tai buvo aptarta Lietuvos Vyriausybės kanclerės Giedrės Balčytytės spalio 16 d. susitikime su šalies gynybos ministru Anatolie Nosatii. Susitikime taip pat aptartas Rusijos karas Ukrainoje ir jo įtaka Moldovai bei regioniniam saugumui.

„Kaip iki šiol, taip ir toliau Lietuva palaikys Moldovą jos žmonių pasirinktame eurointegraciniame kelyje. Esame pasiruošę dalytis ekspertine ir praktine patirtimi, kad demokratinė Moldova šį kelią nueitų kuo sparčiau ir sklandžiau. Lietuvos krizių valdymo modelis galėtų būti dar vienu sėkmingu dvišalio bendradarbiavimo pavyzdžiu – tikime, kad Lietuvai pasiteisinę instituciniai pokyčiai būtų naudingi ir pritaikomi Moldovos atsparumo ir saugumo sustiprinimui“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė, atnaujindama krizių valdymo modelį ir įsteigdama Nacionalinį krizių valdymo centrą, Lietuva prioritetą teikė nuolatinei grėsmių stebėsenai pasitelkiant realaus laiko duomenims, profesionaliai jų analizei ir tarpinstituciniam veiksmų koordinavimui. Iššūkiai, su kuriais susiduria Moldova, yra Lietuvai pažįstami, todėl Lietuvos įdirbis Moldovai galėtų būti ypač aktualus.

Susitikime taip pat kalbėtasi apie atsparumą priešiškai dezinformacijai, kuria siekiama kurstyti nepasitikėjimą demokratinėmis institucijomis, skatinti visuomenės susipriešinimą, kitas Rusijos spaudimo ir išorinio kišimosi priemones.

Moldovos gynybos ministras kanclerei pristatė saugumo sutuaciją šalyje, įskaitant Padniestrės regioną, bei Rusijos agresijos prieš Ukrainą padarinių poveikį Moldovai.

Vyriausybės kanclerė pažymėjo, kad net ir susidurdama su ypač dideliais iššūkiais, Moldova puikiai atsilaikė prieš priešiškas hibridines atakas, išlaikydama vertybėmis paremtą užsienio politiką ir darydama pažangą šalies eurointegracinėje darbotvarkėje.

Šaltinis: lrv.lt