Naujienos

Kaip už 0 Eur ir keliskart greičiau įvykdyti Lietuvą keičiančius projektus?

Naujienos

„Turime aiškią užduotį naudodami skaitmenizacijos galimybes mažinti biurokratiją viešajame sektoriuje. Taikome principą – prieš pradedant spręsti problemą, pirmiausia investuoti į žmones, nes tik taip galima tikėtis visai kitos kokybės sprendimų. Ir kol kas tai puikiai pasiteisina – praktiškai visuose projektuose planuotas sąnaudas pavyksta sumažinti net ne procentais, bet kartais“, – kalbėdamas Vyriausybės  kanceliarijos Valdysenos departamento organizuotame seminare pabrėžė šio padalinio vadovas Eimantas Norkūnas.

Ilgą laiką kiekvienoje valstybės institucijoje skaitmenizavimo projektai vyko atskirai, jų niekas nejungė. Tai reiškė, kad buvo daromos tos pačios klaidos ir iš jų retai būdavo pasimokoma. Situacija ėmė keistis, kai per pastaruosius kelis metus Lietuvos viešajame sektoriuje susibūrė beveik 50 informacinių technologijų srities profesionalų komanda. Šios komandos tikslas – centralizuoti, jungti ir efektyvinti valstybės informacinių sistemų veikimą, kad valstybės įstaigų ir įmonių teikiamos paslaugos būtų patogiai pasiekiamos ir veiktų sklandžiai. Komanda veiklą pradėjo Aplinkos ministerijoje, prieš metus veiklą perkėlė į naujai Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje įkurtą Valdysenos departamentą, kuris dabar jau veikia kaip startuolis.

Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vykusio seminaro „10x komanda: projektų rezultatai“ metu buvo pristatyti 13 projektų, kuriais patobulintos ir sukurtos naujos valstybės informacinės sistemos bei technologiniai sprendimai (nuo sveikatos iki gamtos apsaugos ir kt.). Valdysenos departamento vadovas E. Norkūnas seminare pažymėjo esminius valstybės informacinių technologijų taikymo, informacinių sistemų kūrimo principų pokyčius, pabrėžė su valstybei svarbiais projektais dirbančių specialistų – komandos – profesionalumo reikšmę.

Renginyje atvirai kalbėta ne tik apie proveržius ir pasiekimus, bet aptartos ir padarytos klaidos, kurios leido tobulinti esamus ir naujus projektus. Buvo pristatyti pokyčiai vėžio prevencijos programose, AIVIKS (integruotosios kompiuterizuotos aplinkosaugos informacijos sistema), Leidimų kirsti mišką projektas, GPAIS (vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos) proveržis, AADIS (Aplinkos apsaugos departamento informacinės sistemos) sukūrimas ir nauda, pristatyta nauja valstybės veiklos viešinimui ir skaidrinimui skirta aplikacija smalsuolis.lt, kalbėta apie nestandartinį ėjimą viešajame sektoriuje – in-house programuotojų komandos valdymą, atviro kodo informacines sistemas ir kt. Renginio įrašai:

Šiuo metu Valdysenos departamento komanda kuruoja daugiau kaip 20 Lietuvai svarbių projektų, kuriuose jau sutaupyta ir planuojama sutaupyti milijonai valstybės biudžeto lėšų. Daugiau apie šio startuolio veiklą rasite čia.

Šaltinis: lrv.lt