Naujienos

Jungtinė grėsmių prevencijos ir krizių valdymo grupė aptarė strateginės infrastruktūros saugumo sustiprinimo priemones 

Naujienos

Data

2023 10 11

Įvertinimas

Reaguojant į Baltijos jūroje įvykusį Suomiją ir Estiją jungiančio dujotiekio pažeidimą, trečiadienį posėdžiavusi Jungtinė grėsmių prevencijos ir krizių valdymo grupė aptarė Lietuvos strateginės reikšmės energetikos infrastruktūros apsaugos sustiprinimo priemones. 

Jungtinės grupės posėdyje nutarta dažninti patruliavimą prie suskystintų gamtinių dujų terminalo bei jūros vartų Klaipėdoje, taip pat dėl bendradarbiavimo stiprinimo su šalimis sąjungininkėmis Baltijos jūroje esančių strateginės reikšmės objektų apsaugos srityje, tolimesnio šio klausimo aktualizavimo tarptautiniuose formatuose. 

Taip pat susitikime aptartos vidutinio ir ilgojo laikotarpio priemonės didinant strateginės reikšmės energetikos objektų saugumą, jų įgyvendinimo pažanga, saugumą užtikrinančių Lietuvos institucijų bendradarbiavimas. 

Pažymėtina, jog strateginių energetikos objektų apsauga tęstinėmis priemonėmis stiprinama nuolat, papildomų apsaugos priemonių imtasi nuo Rusijos karinės invazijos Ukrainoje pradžios bei „Nord Stream“ dujotiekio sprogimo 2022 m. 

Lietuvos institucijos palaiko Suomijos ir Estijos partnerių iniciatyvą pradėti visapusišką tyrimą dėl incidento priežasčių ir aplinkybių.

Šaltinis: lrv.lt