Naujienos

Jeruzalėje Premjerė susitiko su Izraelio Prezidentu Isaacu Herzogu: mūsų istoriniai saitai ir šalių draugystė yra tai, kuo didžiuojamės ir ką branginame

Naujienos

Data

2023 06 12

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį susitiko su Izraelio Valstybės Prezidentu Isaacu Herzogu, su kuriuo aptarė dvišalius Lietuvos ir Izraelio santykius, paramą Ukrainai, ryškų litvakų kultūrinį įspaudą Lietuvos istorijoje bei sritis, kuriose Lietuvos ir Izraelio partnerystė galėtų prisidėti prie abiejų šalių gerovės.

„Lietuvos istoriniai saitai ir draugystė su Izraeliu yra tai, kuo didžiuojamės ir ką branginame. Izraelis yra sėkmės istorija ir sektinas pavyzdys daugybėje sričių, šalis, tapusi sinonimu inovatyvumui ir kūrybiškumui. Norime, kad mūsų bendradarbiavimas augtų, stiprindamas ir turtindamas mūsų šalis ir toliau“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikime Lietuvos Vyriausybės vadovė pažymėjo paramos nuo brutalaus Rusijos karo besiginančiai Ukrainai svarbą. Šio karo baigtis yra svarbi demokratijoms, vertinančioms bendromis taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką, priešingą jėgos ir prievartos „teisei“, kuria vadovaujasi Rusija ir kiti autoritariniai režimai.

Pastarieji stebi tarptautinės bendruomenės reakciją į agresiją, todėl turime likti vieningi ir siekti, jog mūsų atsakas nekurtų paskatų išpuoliams ateityje – ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Šiandien nerimą ypač kelia Rusijos ir Irano bendradarbiavimas, susitikime sakė premjerė.

Susitikime I. Šimonytė ir I. Herzogas kalbėjosi apie kultūrinių mainų ir žmogiškųjų ryšių skatinimo tarp Lietuvos ir Izraelio potencialą, galimybes plėsti ekonominį šalių bendradarbiavimą, litvakų paveldo Lietuvoje puoselėjimą, istorinės atminties saugojimo ir švietimo apie skaudžią Holokausto istoriją svarbą.

Šaltinis: lrv.lt