Naujienos

ES Sanglaudos politika – Baltijos šalių proveržio sėkmės dalis

Naujienos

Į tvarų ir darnų ekonominį bei socialinį Europos Sąjungos vystymąsi orientuota Sanglaudos politika – viena svarbiausių sėkmės dedamųjų Baltijos šalių pastarųjų dešimtmečių augime, kurios teikiamos galimybės išlieka ypač svarbios geopolitinių iššūkių aplinkoje. Tai pažymėta Vilniuje vykusiame ES Sanglaudos politikos komunikacijos ekspertų iš Baltijos šalių susitikime, kuriame diskutuota apie ateities darbų prioritetus ir sėkmės pavyzdžius.

Toks susitikimas rengiamas antrą, o Lietuvoje – pirmą kartą, jame dalyvavo arti 40-ies ekspertų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Europos Komisijos.

„20 metų narystės organizacijoje ir ES Sanglaudos fondų pagalba Lietuvai suteikė galimybę veržliai augti, stabilumo ir saugumo jausmą. ES investicijos Lietuvoje leidžia mums visiems tapti kartu išgyvenamo proveržio kūrėjais, spręsti šiandienos ir rytdienos iššūkius, džiaugtis asmeniniais ir savo šalies gyvenimo pasiekimais, nes tai yra dvidešimt Lietuvos sėkmės metų“, – sakė Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento direktorius Marius Gurskas.

„ES investicijos labai prisidėjo prie ES valstybių ekonomikos augimo. Šiandien siekiame, kad ekonomikos plėtra būtų tvari ir išnaudotų skaitmenizacijos galimybes. Kiekvienas Europos Sąjungos lėšomis finansuotas projektas susijęs su konkrečia istorija. Istorija apie pokytį ir poveikį vietos žmonėms. Matome daugybę istorijų, kurios rodo, kaip Europos Sąjunga ir jos valstybės gerina mūsų, europiečių, gyvenimo kokybę. Šiemet narystės dvidešimtmetį Europos Sąjungoje švenčiančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos kelias – tikra sėkmės istorija. Kad ši istorija gyvuotų, reikalingas bendras mūsų visų darbas – dalytis gerąja patirtimi, įkvepiančiais komunikacijos projektų pavyzdžiais ir iššūkių sprendimo būdais“, – sakė  l. e. p. Europos Komisijos atstovybės vadovė Agnė Kazlauskaitė.

Darbinėje renginio sesijoje pasidalinta Baltijos valstybėse įgyvendintų komunikacijos projektų, supažindinančių visuomenes su gerovę kuriančių ES Sanglaudos investicijų pavyzdžiais Baltijos šalyse.

Nacionalinio krizių valdymo centro atstovai taip pat pristatė Lietuvos patirtį organizuojant NATO vadovų susitikimą Vilniuje 2023 m. liepą, taip pat diskutuota apie atsparumo dezinformacijai stiprinimą, jos veikimo modelius ir dažnus taikinius.

ES Sanglaudos politikos tikslas – skatinti ES šalių ir atskirų regionų tvarų ekonominį ir socialinį vystymąsi bei ilgalaikių iššūkių sprendimą. 

Šaltinis: lrv.lt