Naujienos

Dzūkijoje aptartos M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių jubiliejaus minėjimo programos

Naujienos

Po gruodžio 1 dieną įvykusio pirmojo Vyriausybės M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos komisijos posėdžio Komisijos pirmininkės Premjerės Ingridos Šimonytės patarėja dr. Gabrielė Žaidytė ir Vyriausybės kanceliarijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėja Barbora Karnienė lankėsi vietose, susijusiose su M. K. Čiurlionio biografija. G. Žaidytė ir B. Karnienė aplankė Dzūkiją – susitiko su Druskininkų ir Varėnos merais bei savivaldybių atstovais, muziejų atstovais, M. K. Čiurlionio vardo įprasminimo puoselėtojais, Senojoje Varėnoje aplankė bažnyčią, kurioje susitiko su bendrijos atstovais ir klebonu.

Druskininkų savivaldybė pristatė savo planus: 2025 metais Druskininkai ne tik minės M. K. Čiurlionio jubiliejų, bet ir bus Lietuvos kultūros sostine. Susitikime su savivaldybės atstovais buvo aptarta: M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių jubiliejaus minėjimo programos, M.K. Čiurlionio kelio medinių skulptūrų būklė. Taip pat buvo kalbėta apie Lietuvos žydų gelbėtojų dieną ir jos minėjimo galimybės, su savivaldybės darbuotojais apsilankyta statomame Druskininkų kultūros centre.

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje buvo apžiūrėta Aušros Česnulevičienės kuruojama paroda „Čiurlioniai: gyvenimas muzikoje“, kurioje pristatomos Konstantino Čiurlionio (tėvo) vargonų dalys. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Druskininkų skyriaus vedėja papasakojo apie planuojamą muziejaus rekonstrukciją.

Varėnos savivaldybėje vykusiame susitikime šios savivaldybės atstovai papasakojo apie šiame krašte planuojamą vykdyti M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių jubiliejaus minėjimo programą. Buvo aptartos Čiurlionio kelio skulptūros, įrengiamo skvero idėja, suoliukų, kaip atminimo ženklų, įrengimas. Taip pat aptarta Lietuvos žydų gelbėtojų diena ir jos minėjimo galimybės.

Lankytasi ir Senojoje Varėnoje: šio kaimo bendruomenės atstovė ir klebonas Pranciškus Čivilis viešnioms aprodė bažnyčią, vargonus, jau pradėtas iniciatyvas įamžinant M. K. Čiurlionio atminimą. Čia taip pat buvo pristatytos M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių idėjos ir planai.

Šaltinis: lrv.lt