Naujienos

Dvišalės komisijos posėdyje aptarti aktualūs naujo vietos savivaldos modelio veikimo klausimai, Regionų plėtros programos įgyvendinimas

Naujienos

Data

2023 07 05

Įvertinimas

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos dvišalės komisijos posėdyje aptarti nuo balandžio įsigaliojusių Vietos savivaldos įstatymo pakeitimų veikimas, 2022-2030 m. Regionų plėtros programos įgyvendinimo eiga ir kiti aktualūs klausimai.

Diskutuojant apie naują vietos savivaldos modelio veikimą praktikoje, posėdyje išklausyti Savivaldybių asociacijos bei Vidaus reikalų ministerijos pastebėjimai ir siūlymai, kaip užtikrinti kuo sklandesnį, aiškias atsakomybių sritis ir viešą atskaitomybę užtikrinantį šio modelio veikimą.

Dvišalėje komisijoje taip pat pristatyti žemės valdymo ir naudojimo pakeitimai, parengti Aplinkos ministerijos ir praėjusią savaitę patvirtinti Seimo. Posėdyje aplinkos ministras Simonas Gentvilas išdėstė, kaip šie pakeitimai palies ir įgalins savivaldybes, kurioms nuo kitų metų sausio 1 d. perduodamas valstybinės žemės valdymas miestuose ir miesteliuose, pristatė atnaujintus Nacionalinės žemės tarnybos įgaliojimus ir kitus svarbius srities pokyčius, susijusius su savivalda.

Posėdyje aptartos ir atsinaujinančios energetikos infrastruktūros plėtros galimybės bendradarbiaujant savivaldai ir verslui, taip pat – tęsiamas bendro valstybės duomenų šaltinio įgyvendinimas ir jau integruotų duomenų nauda savivaldybėms priimant sprendimus tiek esamu, tiek ilguoju laikotarpiais.

Nors visus svarbiausius valstybės valdomus duomenis integruoti į bendrą duomenų šaltinį numatoma iki 2026 m. vasaros, prieinami realaus laiko duomenys jau dabar gali būti naudojami aiškiau identifikuojant problemas ir siekiant gerinti švietimo prieinamumą bei kokybę, priimant taiklesnius sprendimus ekonomikos ir ūkio, demografijos ir vidinės migracijos bei kitose srityse.

Dvišalė komisija svarsto ir teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms pasiūlymus svarbiais valstybei ir savivaldybėms klausimais, koordinuoja veiksmus ir derina Vyriausybės ir savivaldybių pozicijas, siekiant subsidiarumo principo įgyvendinimo ir pažangos valstybės politikos srityse. Dvišalės komisijos pirmininkė – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt